2020-01-14

Paznokcie

Manicure hybrydowy - czy warto wybrać się na kurs?

Manicure hybrydowy to niezmienny trend od kilku dobrych lat. W tym czasie zyskał wiele miłośniczek, które nie wyobrażają sobie innej metody malowania paznokci jak właśnie manicure hybrydowy. Co do jego zalet, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wygląda schludnie i elegancko, a my nie musimy się martwić, że na drugi dzień od wykonania manicure, lakier odpryśnie. Piękne i zadbane dłonie to w końcu nasza wizytówka. A co najważniejsze, dobrze wykonanymi hybrydami, możemy cieszyć się nawet do 3 tygodni.

 

 

 

fot. pixabay

 

 


Chcąc cieszyć się manicurem hybrydowym, wykonanym w gabinecie kosmetycznym, przy każdej wizycie musimy liczyć się z kosztem w granicach 50 – 80 zł. Oczywiście ceny te wahają się w zależności od miasta, tego jaki salon kosmetyczny wybierzemy, no i w końcu od naszych życzeń, odnośnie tego co pojawi się na naszych paznokciach. Możemy bowiem zdecydować się na przeróżne kolory, wzory itd. Taka cena, przy jednej wizycie, właściwie nie wydaje się aż tak duża. Jednak biorąc pod uwagę, że odnawiać manicure przydałoby się co 3 tygodnie, to na przestrzeni roku na wykonanie paznokci przeznaczymy kwotę w graniach 1000 zł – zakładając, że podczas jednej wizyty zapłacimy 60 zł.


Manicure hybrydowy w salonie kosmetycznym, czy w domowym zaciszu?

Ze względu na koszty wykonania hybryd w salonie kosmetycznym, coraz więcej kobiet decyduje się na robienie manicure hybrydowego w domu. Za 1000 zł, możemy kupić naprawdę dobrą lampę do hybryd. Często także przy zakupie lampy otrzymujemy w zestawie kilka lakierów, które przydadzą się na początek. Faktem jest, że jest to większy wydatek, który kumuluje się w jednym momencie – chwili zakupy lampy, a nie rozkłada się na kilka mniejszych kwot na przestrzeni miesięcy. Jednak to nie jest powód, aby rezygnować z tego pomysłu. W takiej sytuacji, możemy wspomóc się pewnym rozwiązaniem. Szybkie pożyczki w 15 minut na Getmoney (https://www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut) mogą stać się sposobem na wparcie naszego zakupu. Potrzebne środki pieniężne znajdą się na naszym koncie już po kilku chwilach od wypełnienia formularza. A co ważne, formalności możemy załatwić przez Internet.


Kurs manicure hybrydowego

Nauczyć się wykonywać manicure hybrydowy możemy na własną rękę. Wiele z nas jednak chętnie skorzysta z pomocy specjalisty w tej dziedzinie. Jest to jak najbardziej uzasadnione, ponieważ źle wykonane hybrydy, po pierwsze nie będą wyglądać dobrze, po drugie mogą uszkodzić naszą płytkę paznokcia, a po trzecie mogą mieć inne szkodliwe skutki, np. gdy odpowiednio nie zdezynfekujemy przyrządów. Ta trzecia sytuacja może być szczególnie nieprzyjemna, kiedy po zakupie lampy i wykonaniu sobie manicure, przekonamy się, że to wcale nie jest takie trudne i stwierdzimy, że właściwie możemy wykonać manicure naszym przyjaciółkom, znajomym, czy rodzinie. Oczywiście nie ma w tym nic złego i wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązania. I właśnie dlatego zachowanie szczególnej ostrożności jest tak ważne, a wiedza dotycząca wykonania, a później także zdejmowania hybryd, staje się kluczowa. W tej sytuacji warto zapisać się na kurs, warsztaty, czy szkolenie z wykonywania manicure hybrydowego. Jest to kolejny koszt, jednak niewątpliwie to koszt, który nam się zwróci. Udział w szkoleniu, pomoc i wskazówki doświadczonych ekspertów są niezwykle cenne. A co ważne, są kursy, po których zakończeniu otrzymujemy certyfikat, materiały, a czasem także zniżkę na produkty do paznokci. Możliwości odbycia kursów, warsztatów jest bardzo dużo. Są jednodniowe, weekendowe, wieczorowe, grupowe bądź indywidualne. Na pewno znajdziesz taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom. A jeśli przeszkodą stanie się brak pieniędzy, zawsze możesz skorzystać z szybkiej pożyczki w 15 minut na Getmoney. Gotówkę wykorzystasz na zakup lampy, potrzebnych materiałów, szkolenie i staniesz się gotowa do wykonania manicure hybrydowego sobie i najbliższym.


Być może z czasem okaże się, że na tyle spodoba Ci się robienie paznokci, że zaczniesz zajmować się tym bardziej profesjonalnie i będziesz chciała rozwinąć się zawodowo w tym kierunku. Wtedy to, na pewno będziesz wiedziała, że zainwestowanie w odpowiedni sprzęt i rozwój umiejętności związanych z manicurem hybrydowym, był dobrą decyzją. A nawet jeśli wykonywanie paznokci będziesz traktować rekreacyjnie i będziesz je robić tylko sobie, to zakup lampy i udział w kursie, z ogromnym prawdopodobieństwem będzie kosztem, który się zwróci i wydane pieniądze staną się dobrze spożytkowanymi.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar