2019-12-10

TECHNOLOGIA

Odkurzacz workowy czy bezworkowy - który wybrać?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowe zajmowanie się domem to trudne wyzwanie, które potrafi przytłoczyć. W czasie, gdy jesteśmy młodzi wydaje nam się, że jest to ogromna wolność i wręcz dążymy do tego, aby w końcu mieć własne rodziny i konkretne obowiązki. Nie zdajemy sobie sprawy jak dużo szczęścia i faktycznej wolności posiadamy właśnie teraz, a jak wiele z tego zostanie zastąpione przez strach, wątpliwości i konieczność podejmowania wyborów, które nie zawsze są proste – a ktoś przecież musi je podjąć.

 

odkurzaczworkowyczybezworkowy-ktorywybrac

 

 

Nieśmiertelny klasyk - odkurzacz workowy

niesmiertelnyklasyk-odkurzaczworkowy

Nie mamy tutaj oczywiście na myśli poważnych życiowych decyzji, które pozostawimy na inny artykuł - chodzi nam o rzeczy bardziej błahe, które jednak potrafią napsuć nerwów nawet najbardziej cierpliwej pani domu. Weźmy chociażby pod uwagę konieczność zaopatrzenia się w sprzęty użytku domowego. Czy metody stosowane przez naszych rodziców nie są wystarczające? Czy faktycznie możemy zaufać nowoczesnym wynalazkom, które mają w teorii ułatwić nam codzienne życie i pomóc w zaoszczędzeniu codziennego czasu? Nie mamy pojęcia i w konsekwencji tego spędzamy całe dnie zastanawiając się które rozwiązanie będzie najlepsze dla nas i naszej rodziny. W końcu przecież chcemy dla nich jak najlepiej, ale jednocześnie musimy także myśleć o kwestiach finansowych i przede wszystkim o bezpieczeństwie wszystkich domowników.

Częstym problemem w kwestii porządków, które regularnie przeprowadzamy w naszym domu jest alergia któregoś z mieszkańców. Konieczna jest wtedy zmiana stosowanych produktów, zwracanie uwagi na przeróżne ostrzeżenia i o wiele więcej wysiłku włożonego w czyszczenie wszystkich pomieszczeń. Wszystko to wiąże się z dużą ilością stresu i poczucia odpowiedzialności - w szczególności, jeżeli problem dotyczy dziecka. Musimy zadbać o posiadanie najwyższej jakości sprzętu, który będzie przeznaczony właśnie dla osób z alergią - a to może z kolei wiązać się z wyższymi kosztami zakupu. W naszym dzisiejszym tekście skupiamy się przede wszystkim na roli kobiet w tego rodzaju sytuacjach, ale oczywiste jest, że często tymi problemami zajmują się również mężczyźni. Panowie także muszą brać pod uwagę fakt, że zakup nowego sprzętu domowego może okazać się konieczny i wcale nie będzie ograniczał się tylko do znalezienia pierwszego lepszego produktu - ważne jest sprawdzenie wszystkich parametrów i upewnienie się, że dane urządzenie na pewno sprawdzi się w naszym domu.

A dlaczego w ogóle poruszamy taką tematykę? W naszym artykule chcemy dzisiaj zająć się trudnym wyborem pomiędzy zakupem odkurzacza workowego lub bezworkowego. W ostatnich miesiącach problem ten dotknął wielu rodzin, które postanowiły ułatwić swoje życie poprzez zakup nowego sprzętu - lub zostały do tego zmuszone przez awarię dotychczas używanego odkurzacza. Nabywanie tego rodzaju produktów nie jest wcale takie proste, gdyż zawsze chcemy zaopatrzyć się w urządzenie, które będziemy mogli obsługiwać przez lata – a nie tylko przez kilka miesięcy, do momentu, gdy skończy się gwarancja. Dokładając do tego alergię i specjalne potrzeby domowników - na pewno widzicie, że tak prosta decyzja jak zakup nowego odkurzacza - może stać się prawdziwym wyzwaniem. Jeżeli Ty także widzisz już, że posiadanie własnego domu wcale nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać i potrzebujesz pomocy w wyborze swojego nowego sprzętu - koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią. Znajdziesz tam porównanie odkurzacza workowego i odkurzacza bezworkowego, które być może rozjaśni Ci w pewnym stopniu tą trudną sytuacje.

Odkurzacz workowy to sprzęt, który wszyscy znamy doskonale. Jest to najbardziej podstawowa wersja tego urządzenia, która obecnie wydaje się już być naprawdę przestarzała. Wiele osób w dalszym ciągu jest jednak zdania, że rozwiązania, które były z powodzeniem stosowane przez lata - są najlepszymi rozwiązaniami. Jest w tym trochę prawdy, gdyż w końcu przez tyle czasu to dzięki nim mieliśmy możliwość przebywania w czystym mieszkaniu. Odkurzacz workowy ma swoje wady, ale posiada także dużo zalet.

Odkurzacz workowy jest lekki, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów podczas przemieszczania się z nim z jednego pokoju do drugiego. Możliwość wymiany worka sprawia, że szybko jesteśmy w stanie kontynuować sprzątanie w momencie, gdy przepełniony odkurzacz przestanie prawidłowo działać. Cały proces nie trwa długo i jest wyjątkowo higieniczny, gdyż nie mamy bezpośredniego kontaktu z kurzem i zanieczyszczeniami. Dostępne są zarówno worki wielokrotnego użytku, jak i jednorazowe – a wybór należy już tylko do nas. Oba rozwiązania są dobre, a my powinniśmy kierować się tutaj kwestią ceny i własnych upodobań. Aby zapoznać się z parametrami konkretnych modeli udaj się na stronę https://topowe-agd.pl/.

Dziwny, ale skuteczny - odkurzacz bezworkowy


dziwnyaleskuteczny-odkurzaczbezworkowy

 

 

Odkurzacz bezworkowy do tej pory zbiera różne opinie, gdyż nie każdy jest w dalszym ciągu przekonany co do jego skuteczności. Owszem, widzimy, iż brak konieczności ciągłego wymieniania worka to na pewno duża zaleta – ale czy na pewno lepiej jest samodzielnie opróżniać specjalny pojemnik? Ponownie, podjęcie decyzji należy tutaj tylko do Ciebie i musisz kierować się potrzebami swoimi – oraz swojej rodziny. Pamiętaj, że odkurzacz bezworkowy będzie na pewno droższy niż wszystkim nam znany model z workiem.

Ranking wskazuje, że odkurzacz bezworkowy cieszy się jednak co raz większą popularnością wśród kupujących i najpewniej wynika to z faktu, że na dłuższą metę wyższy koszt zakupu tego sprzętu zwraca nam się poprzez brak konieczności zaopatrywania się w wymienne worki.

Jaki odkurzacz wybrać?

W tym właśnie momencie każda kobieta i każdy mężczyzna, który zajmuje się swoim domem i rodziną stają przed pytaniem – jaki odkurzacz wybrać? Czy mamy sugerować się ceną, wygodą, jakością? Wszystko to jest tak naprawdę ważne. Jeżeli mamy w mieszkaniu alergika to być może lepszym rozwiązaniem będzie zakup odkurzacza workowego, gdyż wszelki kurz i brud znajdują się wtedy wewnątrz worka, który można łatwo wyrzucić i wymienić na nowy. Jesteśmy o wiele mniej narażeni na kontakt z alergenami, o który łatwo w przypadku samodzielnego opróżniania pojemnika w odkurzaczu bezworkowym.

Decyzja o tym czy chcesz zakupić odkurzacz workowy czy bezworkowy należy tylko do Ciebie. Dobrze przemyśl koszty stosowania worków i porównaj je z różnicą w cenie pomiędzy wybranymi modelami odkurzaczy. Warto także dobrze sprawdzić parametry każdego urządzenia, gdyż okazuje się, że mogą różnić się one pod względem głośności i efektywności pracy. Odkurzacze bezworkowe z reguły pracują o wiele ciszej, a to może być bardzo ważne dla każdej młodej mamy lub po prostu osoby, którą denerwują głośno hałasujące sprzęty. A jeżeli naprawdę nie wiesz który model wybrać to koniecznie poszukaj w Internecie opinii innych osób, które przetestowały już dane urządzenia w swoich domach.

Komentarze (1)

Kasiek (2019-12-20 10:08:35)
odkurzacz
Zdecydowałam się na automatyczny odkurzacz, od razu się polubiłyśmy z roombą, ona lubi sprzątać, a ja lubię czytać książki, a dzięki niej mam więcej czasu :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar