2019-11-06

Włosy

Olejek do włosów – nawilży, odżywi i regeneruje

Coraz częściej w damskiej kosmetyczce można znaleźć olejek do włosów. I słusznie, bowiem specyfik ten ma świetny wpływ na każdą czuprynę. A do tego jest całkowicie naturalny i w przystępnej cenie. Nie ma więc co się dziwić, że grono jego miłośniczek wciąż rośnie.

 
Włosy, by wyglądały pięknie i zdrowo, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Każdego dnia narażone są na mnóstwo czynników zewnętrznych, które je osłabiają i niszczą. A trzeba pamiętać, że ścinanie kosmyków – to ostateczność. Lepiej jest korzystać z dobrych produktów, które je wzmocnią. Obecnie coraz więcej osób docenia naturalne specyfiki, dlatego olejek do włosów to prawdziwy hit, który pozwala przywrócić fryzurze doskonały blask.

Olejek do włosów – dlaczego warto po niego sięgać?

Olejek do włosów może zapewnić im prawidłowy poziom nawilżenia. Działa dwupłaszczyznowo – wnika wewnątrz struktury włosa, dzięki czemu dostarcza mu wszelkich niezbędnych składników, oraz tworzy niewidzialną powłokę ochronną, która dodatkowo chroni przed parowaniem wody. Dlatego tak ważne jest, by po niego sięgać, szczególnie gdy włosy są suche i matowe. Olejowanie sprawi, że będą bardziej miękkie i elastyczne.

To nie koniec zalet tego specyfiku. Olejek do włosów wzmacnia także cebulki. Wielu specyfików nie wolno stosować na skórę głowy, bowiem ją podrażniają, wywołują uczulenia oraz co za tym idzie – przyczyniają się do powstawania łupieżu. Olejek wnika do mieszków włosowych i oddziałuje na cebulki, dzięki czemu kosmyki są wzmocnione i zregenerowane. To zaś sprawia, że mniej wypadają oraz szybciej rosną.

Kolejnym atutem jest skuteczna ochrona. Olejek do włosów tworzy niewidzialną powłokę na włosach, chroni m.in. przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ogranicza uszkodzenia w wyniku stosowania np. lokówki czy prostownicy oraz zabezpiecza przed działaniem toksyn i wolnych rodników.

Olejek ułatwia także stylizację i układanie fryzur. Włosy są bowiem gładsze, bardziej elastyczne i podatne na układanie. Łatwiej się je rozczesuje.

Oczywiście warto sięgać po dobre olejki, które są najwyższej jakości , dzięki temu ich działanie będzie silniejsze i skuteczniejsze. Podczas olejowania trzeba pamiętać, by dokładnie zmywać specyfik z kosmyków, by nie wyglądały później na przetłuszczone. Olejek musi być w pełni naturalny, może być wzbogacony jedynie o witaminy, w jego składzie nie może jednak być żadnego alkoholu czy chemicznych dodatków.

Komentarze (1)

Lena (2019-12-04 15:02:42)
włosy
Na mocne włosy polecam ziołowy azjatycki szampon kaminomoto, stosuję od dłuższego czasu i zauważam dużą poprawę.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar