2019-11-01

Włosy

Jak dbać o włosy?

Czynników, które wpływają na to, jak wyglądają włosy, jest bardzo wiele. Tak dużo, że w zasadzie nie sposób je wszystkie wyliczyć, ale jedno jest pewne – pielęgnacja zajmuje jedno z głównych miejsc na tej liście. Nieodpowiednie traktowanie włosów i źle dobrane kosmetyki to najczęściej popełniane błędy. Jak dbać o włosy, by były gładkie, lśniące i pełne życia?

 
Mycie. Wydawać by się mogło, że nie można tego robić źle. Cóż, można i wiele z nas tak robi. Warto zacząć od tego, że nie ma reguły, która określa, ile razy w tygodniu myć włosy. To zależy od nich – od ich kondycji, stopnia przetłuszczenia, a także od twojego przyzwyczajenia.

Warto wiedzieć, że do mycia włosów nie potrzebujesz dużo szamponu. Rozprowadzasz go na skórze głowy, nie na włosach! Mokre pasma mają otwarte łuski, a tarcie ich może je znacznie uszkodzić. To może stanowić naprawdę bardzo duży problem. Szampon należy delikatnie rozprowadzić na głowie, a dopiero pianę roznieść delikatnie palcami aż do samych końcówek włosów. Temperatura wody nie powinna przekraczać temperatury ciała, powinna być letnia, nie gorąca.

Bananowa maska do włosów, czyli odżywianie w pigułce


Kolejnym krokiem, o którym czasami zapominamy, jest odżywianie. Chociaż faktycznie szampony mogą mieć różne funkcje i dobrze służyć włosom, to odżywki lub maski nie można sobie odpuścić. To jedyny sposób na to, by dostarczyć im naprawdę dużej dawki składników odżywczych, wzmacniających i nawilżających. Przy tym kosmetyk nie może w żaden sposób obciążać, dlatego spróbuj czegoś z naturalnymi ekstraktami, jak np. bananowa maska do włosów Fructis.

Specyfik ma wszechstronne działanie – nie tylko odżywia, ale dodatkowo wzmacnia. To sprawia, że włosy odzyskują blask, są idealnie nawilżone, a dzięki temu miękkie i przyjemne w dotyku. Bananowa maska do włosów to prawdziwy zastrzyk z witamin i przeciwutleniaczy dla twoich włosów.

Popraw strukturę włosów


Dbanie o włosy to nie tylko ich mycie czy odżywianie. Wlicza się w to wszystko, co z nimi robisz, więc także czesanie. Szarpanie i gwałtowne rozczesywanie nie zawsze jest dobrym pomysłem, a plastikowe grzebienie i szczotki będą zawsze miały na nie negatywny wpływ. Włosy nie lubią gwałtowności – są podatne na uszkodzenia mechaniczne, których nie widać gołym okiem, a które zawsze źle wpływają na wgląd fryzury.

Właśnie dlatego nie należy ich szarpać w czasie wycierania po myciu. Zamiast szorstkiego ręcznika wypróbuj delikatną bawełnianą koszulkę lub płachtę. Włosy będą ci wdzięczne.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar