2019-09-06

Włosy

Letnie trendy w farbowaniu włosów

W tegorocznym sezonie letnim modnych jest kilka całkiem różnych trendów koloryzacji włosów. Bez wątpienia każdy może znaleźć w nich coś dla siebie! Dowiedz się, jakie farby do włosów warto poznać i jak stworzyć dzięki nim modny, letni look – nie tylko na imprezy i festiwale.

 

Zacznijmy od najprostszej i najbardziej uniwersalnej koloryzacji: pasemek i refleksów ożywiających fryzurę i nadających jej trójwymiarowości. Pasemka i świetliste refleksy świetnie wyglądają zarówno na włosach blond, jak i brązowych. Naturalnie wyglądające pasemka bez trudu wykonamy w domu z pomocą specjalnie do tego przeznaczonej rozjaśniającej farby do włosów. Farba do włosów w formie kremu rozjaśniającego Glam Bronde Préférence od L'Oréal Paris pozwoli na precyzyjną aplikację produktu na wybrane pasemka i uzyskanie naturalnego efektu płynnie przenikających się odcieni.

 

 

Zmywalna koloryzacja bez amoniaku

 
Letnie modne koloryzacje to raj dla osób o włosach blond. Tego lata wśród blond odcieni królują zdecydowanie te o chłodnym kolorze. Do łask wraca jasna, prawie biała platyna, także w wersji opalizującej różowawym blaskiem, a także żółtawy, jednak o chłodnym odcieniu champagne blonde. Ostatnim krzykiem mody są także blond koloryzacje o przyjemnych nazwach i kolorach kojarzących się bardziej ze smakami: roasted coconut i smoked marshmallow – ciemne u nasady, a bardzo jasne na końcach, również utrzymane w chłodnej palecie barw popielatego i różowawego blondu.
 
Kolejny z letnich trendów, księżycowy blond, ma srebrzysty połysk, który pamiętamy sprzed kilku sezonów. Tak, gołębie szarości i srebrne włosy również mają tego lata swój wielki comeback. Chłodny odcień farbowanych włosów nie jest łatwy do uzyskania i utrzymania, zwłaszcza na rozjaśnianych pasmach. Tego typu farbowanie możemy wykonać samodzielnie na włosach bardzo jasnych. Przy schodzeniu z czerni lub włosach naturalnie bardzo ciemnych warto skorzystać z pomocy profesjonalnego fryzjera. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie koloryzacji w domu, warto przemyśleć wybór farby do włosów bez amoniaku. Tego rodzaju produkt nie niszczy struktury włosa, ponieważ barwnik nie wnika do jego wnętrza, a jedynie oplata włos na zewnątrz, dodatkowo wzmacniając go i pielęgnując. Efekt koloryzacji utrzymuje się do około 28 myć. Farba do włosów w formie kremu koloryzującego – L'Oréal Casting Créme Gloss w odcieniach takich jak 1010 – Jasny piaskowy blond czy 910 – Cukierkowy blond świetnie wpisuje się w tegoroczne trendy letnich koloryzacji.
 
 
 
Alternatywną wersją letniej koloryzacji, zdecydowanie najodważniejszą, są pasemka w intensywnych, tęczowych barwach. Do ich wykonania idealna jest zmywalna farba do włosów w formie sprayu lub produktu hair make-up utrzymująca się do pierwszego mycia, lub szampon koloryzujący dający efekt widoczny do około dwóch tygodni. Produkty COLORISTA od L’Oreal Paris występują we wszystkich wymienionych wariantach i kilkunastu kolorach, spośród których zarówno blondynki, jak i brunetki znajdą pomysł na szaloną, letnią metamorfozę.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar