2019-08-17

Napoje

Czy kawa z kapsułki ma szansę zastąpić kawę ziarnistą?

Americana, caffe latte czy cappuccino – wiesz już, która kawa to Twoja ulubiona? Wybór rzecz jasna nie jest wcale łatwy, zwłaszcza odkąd modne kawiarnie wyrastają na każdym rogu jak grzyby po deszczu. W końcu ich oferta to znacznie więcej niż te trzy podstawowe napoje. Mrożona kawa karmelowa, dyniowe latte czy pierniczkowe cappuccino to sezonowe wersje, które pokochali kawosze z całego świata. Czy do przyrządzenia ulubionego naparu potrzebujesz profesjonalnego sprzętu i specjalistycznej wiedzy? Odpowiadamy: nie. I prezentujemy urządzenie, które pozwoli Ci przygotować najlepszą kawę we własnej kuchni. 

 

 

Jeden przycisk i kawa już na Ciebie czeka! 

Ekspresy na kapsułki z Neo24.pl umożliwiają własnoręczne przygotowanie nawet najbardziej skomplikowanych napojów kawowych. Jak to działa? Banalnie łatwo. Umieszczasz kapsułkę z wybraną kawę w kieszonce ekspresu, a następnie naciskasz przycisk – i to wszystko! Pamiętaj tylko o podstawieniu ulubionego kubka, który dopełni całości idealnego smaku. Jak wybrać ekspres kapsułkowy? Zwróć uwagę na takie elementy jak: 

pojemność zbiornika na wodę

Najbardziej optymalnym rozmiarem zbiornika jest ten, który pozwoli przygotować na raz kawę dla wszystkich domowników. Dlatego inny model wybierz, jeśli mieszkacie we dwójkę, a inny, jeśli ekspres będzie używany w domu wielopokoleniowym. Ponieważ pojemność uzależniona jest od ilości kawy, jaką może przygotować, jeśli potrzebujesz większej pojemności, wybierz ekspres na dwie kapsułki do kawy.

ciśnienie 

Od tego parametru wbrew pozorom zależy całkiem sporo. Im większe ciśnienie, tym mocniejsza i bardziej aromatyczna będzie Twoja kawa. Ekspresy niskociśnieniowe to te o mocy 3 barów, a najsilniejsze to mają moc nawet do 19 barów.

wygląd 

Ekspres kapsułkowy jest tego rodzaju wyposażaniem kuchennym, którego nie będziesz chować do szafki po każdym użyciu. Zresztą wygląd większości z nich aż zachęca, by wykorzystać je również w roli atrakcyjnego elementy wyposażenia. 

możliwość spieniania mleka 

Chociaż dla niektórych kawoszy jedyna słuszna kawa to czarna kawa, warto pamiętać, że dobrze spienione mleko może nadać jej zupełnie inny, delikatniejszy smak. Dlatego wybierając ekspres zwróć uwagę na to, by znalazł się w nim również element umożliwiające spienianie. Do wyboru są trzy sposoby: specjalna dysza do spieniania mleka, 

Gdzie kupić kawę w kapsułkach?

Wybór tego rodzaju ekspresu do kawy oznacza możliwość zaparzenia kilkunastu rodzajów naparów, w zależności od Twojego nastroju. Wśród producentów kapsułek rozpoznasz na pewno takie marki jak Tchibo czy Nescafe Dolce Gusto. Sklep online umożliwia Ci wygodne uzupełnienie zapasów bez konieczności wychodzenia z domu. 

 

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar