2019-07-30

DEKORACJA WNĘTRZ

Kwiatowe obrazy – dekoracja idealna nie tylko na lato!

Czy można wyczarować oryginalną aranżację, decydując się na jeden z najpopularniejszych motywów dekoracyjnych, czyli floralne przedstawienia? Okazuje się, że tak. Wystarczy, że znajdziemy nietypowy wzór lub w zaskakujący sposób zestawimy ze sobą dotychczasowy wystrój i nietuzinkową ozdobę. Kwiaty mogą się nam kojarzyć w ciepłymi, wakacyjnymi miesiącami, ale jest to propozycja o ponadczasowym charakterze, o czym się za chwilę przekonamy.  

 

 

Jeśli zależy nam na wnętrzu z charakterem, nie bójmy się sięgać po odważne i rzucające się w oczy dekoracje. Tylko w ten sposób uda nam się stworzyć stylizację, która nie będzie miała sobie równych. Spośród setek wzorów wybraliśmy tylko te, które naprawdę rzucają się w oczy. Po tylu sezonach, kiedy to dominował oszczędny w wyrazie minimalizm, teraz dopuszczamy do głosu kolory, kształty i desenie, od których może się wręcz zakręcić w głowie. Żegnamy się więc z nudą i otwieramy nasze mieszkania na całkowicie nowe trendy!
 
Połączmy zupełnie różne wzory
 
 
 
 
https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/kwiaty/
 
 
 
Skoro zrywamy z zasadą minimalizmu, możemy puścić wodze naszej fantazji. Zdecydujmy się więc na takie przedstawienia, które łączą wzory, jakich nigdy wcześniej nie zestawilibyśmy ze sobą. Nasza propozycja to zupełnie wyjątkowy obraz. Kwiaty są bowiem zaprezentowane na nim na tle geometrycznych deseni. Połączenie floralnych akcentów z paskami bądź kropkami wydaje się odważnym połączeniem i rzeczywiście tak jest. Okazuje się jednak, że znane powiedzenie: do odważnych świat należy, sprawdza się także w świecie aranżacji wnętrz. Taka kompozycja jest niezwykle dynamiczna i efektowna, dzięki czemu całkowicie odmieni dotychczasowy wygląd salonu. Klasyczne paski w czarno-białym kolorze lub lekkie w wyrazie groszki w połączeniu z rozkwitłymi pączkami to przepis na udaną stylizację. Takie wzory będą się doskonale prezentować w nowoczesnych i skandynawskich aranżacjach. Jedno wielkoformatowe płótno wystarczy, by zyskać spektakularny efekt.  

Odważmy się na maksymalizm 
 
 
 
 
 
Tegoroczne trendy zachęcają nas do tego, by zerwać z monotonnymi aranżacjami, i odważyć się na wnętrza, w których naprawdę wiele się dzieje. Zestawienie najrozmaitszych kolorów, deseni, mebli i dodatków może sprawiać wrażenie chaosu, ale jeśli wybierzemy tylko takie rozwiązania, które się nam podobają, z pewnością uda nam się stworzyć znakomity efekt. Tworząc stylizację, w której wszystkiego będzie dużo, warto, by przestrzeń uzupełnił także korespondujący obraz. Kwiaty w wydaniu maksymalistycznym będą przyciągać wzrok znacznie bardziej niż zaprezentowane przed chwilą wzory. Możemy zdecydować się na wyraziste, neonowe kolory roślin, na połyskujące złocenia, przypominające nieco zdobienia z epoki rokoka, lub kompozycje ukazujące gęstą plątaninę najprzeróżniejszych gatunków roślin. W maksymalizmie główna zasada brzmi: im więcej, tym lepiej, dlatego nie musimy się obawiać, że przedstawienie na płótnie będzie zbyt ekstrawaganckie.
 
Wybierzmy modny styl retro 
 
 
 
 
 
Dużą popularnością cieszy się estetyka retro i wzory, które były popularne w latach 50., 60. i 70. Czy musimy dysponować tak urządzonym wnętrzem, by sięgnąć po utrzymane w duchu vintage obrazy? Kwiaty do sypialni, nawiązujące do stylu mid-century modern, pozwolą nam ożywić niewyróżniające się pomieszczenie bądź nadadzą charakteru nowoczesnej stylizacji pozbawionej ozdób. Proste, graficzne wzory, utrzymane jednak w mocnych kolorach, to znakomity przepis na to, by każdego dnia budzić się z pozytywnym nastawieniem. Nasza propozycja na wystrój wnętrza nie ogranicza się do jednego tylko płótna. Wybierzmy trzy przedstawienia – takie same kompozycje utrzymane jednak w innej tonacji – i zawieśmy je nad wezgłowiem łóżka. Taki tryptyk pozwoli nam w oka mgnieniu cieszyć się sypialnią odmienioną o 180 stopni!     

Zainspirujmy się dawnymi mistrzami
 
 
 
 
 
 
https://myloview.pl/
 
Na sam koniec zostawiliśmy nieco bardziej stonowany obraz. Kwiaty w wazonie, nawiązujące do barokowych mistrzów holenderskiego malarstwa, nie są z pewnością aż tak energetyczne w wyrazie ani ekstrawaganckie jak poprzednie propozycje. Efekt „wow” uda nam się jednak uzyskać, gdy taką kompozycję wprowadzimy do surowego w wyrazie industrialnego wnętrza. Takie obrazy kojarzą się z eleganckimi stylizacjami pełnymi przepychu i złoceń. Jeśli jednak zawiesimy płótno na betonowej bądź ceglanej ścianie, w towarzystwie nowoczesnych mebli i lamp, zyskamy niezwykle awangardowy efekt. Jeśli chcemy pójść o krok dalej, oprawmy takie przedstawienie w bogato zdobioną ramę i dopiero wtedy wprowadźmy do industrialnego wystroju. To więcej niż pewne, że taki akcent dekoracyjny pozwoli nam wyczarować całkiem nową jakość dotychczasowego salonu, sypialni czy jadalni. 
 
Sprawmy, by nasze mieszkanie rozkwitło dzięki floralnym obrazom. Znajdźmy wzory, które odmienią naszą dotychczasową przestrzeń, i zafundujmy sobie wystrój, który każdego dnia będzie nas zachwycał. 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar