2019-07-23

Włosy

Jak wzmocnić zniszczone włosy?

Regeneracja zniszczonych i suchych włosów jest wymagającym i czasochłonnym procesem. Podpowiadamy, jakie są skuteczne sposoby na poprawę ich kondycji i czy warto wykorzystywać szampon do włosów z odżywką. Niezwykle ważna jest także staranna pielęgnacja włosów na co dzień. Skorzystaj z naszych porad, aby cieszyć się piękną fryzurą.

 

 

Czy twoje włosy są zniszczone? Sprawdź!

 

Włosy zniszczone są matowe, pozbawione blasku, suche, z rozdwojonymi końcówkami, podatne na złamania i trudne w stylizacji. Potrzebują składników odżywczych i wody, ale ponieważ są połamane, nie mogą ich dostarczyć na całej długości, nawet jeśli stosuje się szampon do włosów z odżywką 2 w 1. Może się on okazać dla nich niewystarczającym wsparciem. Konieczna w codziennej pielęgnacji jest zatem m.in. odżywka do włosów Avon, L’Oréal Paris, Yves Rocher itd.

Nie masz pewności, czy twoje włosy są zniszczone? Zwiąż je w supeł – jeśli potrzebują wsparcia, supeł pozostanie na miejscu. O ich słabej kondycji świadczy też wypadanie włosów w większej ilości, np. po czesaniu lub myciu. Warto zapytać o opinię fryzjera, który podpowie, jak zapewnić im specjalną regenerację. Mimo wszystko z pewnością najważniejsze jest systematyczne stosowanie odżywki do włosów oraz maski, których nie powinno zabraknąć w codziennej pielęgnacji fryzury.

 

Odżywki do włosów – sposób na wzmocnienie

 

Odżywki i maski do włosów możesz też stosować profilaktycznie, jeśli wiesz, co osłabia twoje kosmyki. Może to być brak nawilżania, częste wiązanie włosów w kitkę, warkocze, kok itd., silny wiatr, mróz i mocne słońce, dieta uboga w zdrowe tłuszcze i witaminy, częste i nieodpowiednie farbowanie czy rozjaśnianie, nadużywanie lokówki lub prostownicy, rozczesywanie „na siłę”, nieodpowiednia stylizacja i niedopasowana do rodzaju oraz potrzeb włosów pielęgnacja.

Do wyboru są różne odżywki do włosów – Avon proponuje m.in. odżywkę nawilżająco-odżywczą bez spłukiwania, dodającą objętości i zagęszczająca, luksusową odżywkę regenerująco-ochronną, wzmacniająca, z werbeną i miętą pieprzową, a także preparaty wspomagające (nadające superblasku, pełnego odżywienia, chroniące kolor itd.). Odżywkę należy stosować po każdym myciu głowy – trzeba ją wmasować i rozczesać włosy, a po około 7–10 minutach spłukać chłodną wodą.

 

Co pomaga na rozdwojone końcówki?

 

Jeśli masz rozdwojone końcówki, płucz je zimną wodą po myciu głowy i rozczesuj przed spłukaniem odżywki, aby zamknąć ich łuski. Stosuj też silnie nawilżające preparaty – idealna będzie maska do włosów, np. chroniąca kolor, odżywcza, wygładzająca z miodem i jojobą itd. Maskę warto nałożyć na włosy dwa razy w tygodniu, aby cenne składniki wniknęły w ich strukturę. Odżywka i maska mają działanie długofalowe, czyli wpływają na strukturę i kondycję włosów oraz skóry głowy. Doraźnie możesz też stosować orzeźwiającą mgiełkę.

Maska uzupełnia ubytki struktury, a także zapewnia niezwykłe efekty pielęgnacyjne – włosy stają się lepiej nawilżone, miękkie i puszyste oraz elastyczne. W dużym stopniu odzyskują też połysk, łatwiej się rozczesują i poddają zabiegom stylizacyjnym.

 

Szampon z odżywką i w razie konieczności maska na pewno poprawią kondycję włosów, ale warto też stosować domowe sposoby regeneracyjne jako wspomagające.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar