2019-06-18

Włosy

Bezpieczna koloryzacja włosów

Koloryzacja włosów to bez wątpienia jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich. My kobiety uwielbiamy eksperymenty z kolorami, dzięki którym za każdym razem możemy wyglądać inaczej. Nie ważne, czy decydujemy się na radykalną zmianę, czy też wyłącznie odświeżenie koloru, zawsze powinnyśmy zadbać o należytą ochronę włosów. Częsta koloryzacja wykonywana przy użyciu niewłaściwych produktów może bowiem mocno osłabić ich kondycję. Co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji?


 

Bezpieczna koloryzacja – czy to możliwe?
 
Zdrowe, pełne blasku włosy dodają uroku każdej z nas. Aby jednak cieszyć się ich dobrą kondycją, a przez to również wyglądem, musimy zadbać o nie odpowiednio. Nie bez znaczenia pozostają zabiegi, którym poddajemy włosy, w tym również koloryzacja. Wykonywana często i przy zastosowaniu farb zawierających amoniak może w krótkim czasie przyczynić się do osłabienia włosów, czego efekty mogą być bardzo mocno odczuwalne. Osłabione włosy zaczynają wypadać. Stają się szorstkie i matowe, pozbawione naturalnego blasku. Mogą rozdwajać się i łamać. Sprawcą tego stanu rzeczy bez wątpienia jest amoniak znajdujący się niestety w większości produktów przeznaczonych do koloryzacji. Na szczęście, już jednak nie we wszystkich. W sprzedaży pojawiły się bowiem farby bez amoniaku, które nadają włosom pożądany kolor, a przy tym są w pełni dla nich bezpieczne. Dzięki nim nie musimy rezygnować z wymarzonego koloru w trosce o kondycję swoich włosów. A wręcz przeciwnie – możemy odświeżać go i zmieniać tak często, jak chcemy.

Farby bez amoniaku – chroń swoje włosy i ciesz się ich zdrowym wyglądem!
 
Farby bez amoniaku, jak np. Garnier, to doskonałe połączenie mocy koloru z pielęgnacją. Przeznaczone do domowego farbowania, dostępne w bogatej gamie kolorystycznej pozwalają nadać włosom pożądany kolor w szybki, łatwy i co ważne – całkiem bezpieczny dla nich sposób. Zamiast szkodliwego amoniaku w ich składzie znalazły się oleje roślinne, które głęboko odżywiają włosy, dostarczając im niezbędnych dla dobrej kondycji składników odżywczych. Farby bez amoniaku to doskonałe rozwiązanie dla tych, dla których pielęgnacja włosów ma znaczenie. Podobnie jak produkty zawierające amoniak, zapewniają wysoki poziom krycia, także przyprószenia siwizny, lecz w odróżnieniu od nich nie osłabiają struktury włosów i nie pogarszają ich stanu. Możemy więc bez obaw je stosować, również w przypadku częstej koloryzacji.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar