2019-06-05

Napoje

Funkcjonalna wyciskarka wolnoobrotowa, czyli jaka?

Świeżo wyciskane soki są jednym z najprostszych (a przy tym najprzyjemniejszych) sposobów na dostarczenie organizmowi niezbędnej dawki witamin. Codzienne kupowanie gotowych soków w ulubionej kawiarni czy w sklepie na dłuższą metę może okazać się nieopłacalne. W tej sytuacji świetnym rozwiązaniem może być zakup wyciskarki wolnoobrotowej. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Które modele cieszą się szczególną popularnością? Sprawdź.

 

 

 

Sokowirówka a wyciskarka wolnoobrotowa

Wiele osób decydujących na własnoręczne wyciskanie soków zastanawia się, które z urządzeń sprawdzi się w tym przypadku lepiej – wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka? Oba urządzenia mają swoje zalety, jednak w pojedynku tym zdecydowanie lepiej wypada wyciskarka. Dlaczego? Sekret tkwi w sposobie obrabiania owoców. O ile sokowirówka wydobywa z owoców sok, szybko podgrzewając powstałą pulpę, o tyle wyciskarka wolnoobrotowa powoli miażdży znajdujące się wewnątrz urządzenia warzywa i owoce. Wyciśnięcie takiego soku trwa, co prawda, nieco dłużej, jednak taki napój zachowa większość swoich wartości odżywczych.

Cechy dobrej wyciskarki wolnoobrotowej

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja wyciskarka (których szeroki wybór znajdziesz na https://www.neonet.pl/do-kuchni/wyciskarki-wolnoobrotowe.html) okaże się strzałem w dziesiątkę, zwróć uwagę na następujące parametry:

wysoka moc – im będzie ona większa, tym oczywiście lepiej. Urządzenie o wysokiej (czyli wynoszącej przynajmniej 200 W) mocy bez problemu poradzi sobie z nawet najtwardszymi owocami.

niewielka liczba obrotów – jak sama nazwa wskazuje, główną cechą wyciskarki wolnoobrotowej jest niewielka liczba obrotów. Wolniejsze przetwarzanie owoców i warzyw gwarantuje większą dokładność wyciskania, a co za tym idzie – jeszcze lepsze wykorzystywanie ich wszystkich części.

dwuślimakowość  – na sklepowych półkach możesz natknąć się na dwa rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych: jednoślimakowe i dwuślimakowe. Urządzenia wyposażone w dwa wały wyciskające charakteryzować się będą zdecydowanie większą efektywnością. Przykładem takiego urządzenia jest popularny PHILIPS HR1945/80. Kliknij i zapoznaj się z jego pełną specyfikacją: https://www.neonet.pl/wyciskarki-wolnoobrotowe/philips-hr1945-80.html.

spora liczba sitek – od tego, w ile sitek wyposażona będzie Twoja zmywarka, zależy, jak wiele różnych dań będziesz mógł za ich pomocą przygotować. Niektóre wyciskarki wyposażone są bowiem w dedykowane nakładki, dzięki którym bez trudu przyrządzisz na przykład aromatyczny sos do pizzy czy przecier.

solidna obudowa – aby mieć pewność, że Twoja wyciskarka będzie spisywać się przez długie lata, zwróć uwagę na sposób jej wykonania oraz jakość użytych materiałów. Plastikowe wyciskarki, choć lekkie i stosunkowo tanie, charakteryzują się dużą podatnością na uszkodzenia. Jeśli jesteś młodą mamą i Twoja pociecha lubi pomagać Ci w kuchni, zdecyduj się na urządzenie wykonane z nieco wytrzymalszego materiału. Metalowa obudowa sprawdzi się w tym przypadku znakomicie.

 

Materiał powstał we współpracy z marką NEONET – polską siecią sklepów RTV i AGD. Zajrzyj na stronę: https://www.neonet.pl/male-agd/do-kuchni.html i zapoznaj się z aktualnymi promocjami na wyciskarki wolnoobrotowe i inne urządzenia kuchenne.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar