2019-03-05

WARTO WIEDZIEĆ

Co lepsze – proszek czy kapsułki do prania?

Podczas zakupów środków piorących nie trudno o zawrót głowy. Na sklepowych półkach znaleźć możemy różnego rodzaju środki do prania, zarówno do ciemnych, kolorowych, jak i białych ubrań. Jak się okazuje najpopularniejszymi produktami do prania są między innymi proszek oraz kapsułki. Zarówno substancja piorąca zawarta w sypkim proszku, jak i ta w kapsułce posiada liczne grono konsumentów. Czy kapsułki do prania są lepsze od proszku i na odwrót? To pytanie często pojawia się w naszych głowach podczas wyboru pomiędzy tymi dwoma produktami. Który produkt lepszy – nowoczesne kapsułki czy może od wielu lat znany nam proszek do prania? O tym dowiecie się już w poniższym artykule, gdzie zestawiliśmy zarówno pozytywne aspekty, jak i te negatywne z użytkowania poszczególnych środków piorących. 

 


 
Proszek do prania – zalety stosowania
 
Pomimo, że detergent do prania w sypkim proszku znany jest nam nie od dziś, nadal jest chętnie wybierany przez nasze babcie oraz mamy. Często decydujemy się na niego ze względu na dobre działanie, zwłaszcza jeśli posiadamy jedną sprawdzoną markę proszku na rynku. Obecnie znajdziemy wiele rodzajów proszków, które wybrać możemy ze względu na zastosowanie na określony rodzaj tkanin, czy zapach środka. Ich dużą zaletą jest zapewne możliwość użycia do różnego sposobu prania, zarówno do standardowego, ręcznego, jak i namaczania.  
 
Proszek do prania – wady stosowania
 
Pierwszym minusem w stosowaniu proszków może okazać się fakt, że komora, do której wsypujemy detergent musi być regularnie czyszczona. W innym przypadku dozownik szybko pokryje się kamieniem, przez co pralkę trzeba będzie oddać do serwisu. Kolejnym minusem może okazać się odmierzanie proszku. Podczas nasypywania sypkiego produktu należy wiedzieć jaką ilość odmierzyć. 
 
Kapsułki do prania  - zalety stosowania
 
Najczęściej wybierane są pośród studentów oraz osób młodych, którym zależy na szybkim wstawieniu prania. Kapsułki perlux to wygodny produkt piorący, gdzie nie trzeba odmierzać substancji, jak w przypadku proszków do prania. Oprócz tego dużą zaletą jest to, że kapsułkę należy jedynie umieścić we wnętrzu bębna pralki i gotowe. Kapsułki perlux dostępne są w różnych wariantach do kupienia, zarówno do kolorowych, czarnych jak i białych ubrań. Plusem jest również fakt, że nie wymagają dodatkowego płynu do zmiękczania, jak w przypadku proszku. 
 
Kapsułki do prania  - wady stosowania
 
Ten jakże wygodny produkt do prania ceni się bardziej od tradycyjnego proszku. Cena kapsułek jest wyższa, lecz nie stanowi ona bardzo dużej różnicy. Bywa i również, że folia kapsułki nie rozpuści się do końca. W tym przypadku trzeba bacznie przyjrzeć się ubraniom, do którego może zostać przyczepiona folia kapsułki. 
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar