Konkursy/

2018-11-30

Twarz

Emocje wypisane na twarzy, czyli walka ze zmarszczkami mimicznymi

Mięśnie na naszej twarzy kurczą się dziennie około 15 tysięcy razy. Nic dziwnego, że z biegiem czasu pozostawiają ślad. Zmarszczki mimiczne to nic innego jak wynik tej właśnie pracy mięśni – śmiechu, płaczu, złości, zdziwienia. To efekt bycia człowiekiem, posiadania emocji. Efekt, który jednak nie zawsze darzymy sympatią. Na szczęście z tymi zmianami można walczyć. Podpowiadamy jak!

 

 

 

 

 

Wypełniamy ubytki

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie: jak pozbyć się zmarszczek mimicznych? Odpowiedzi jest kilka. W zależności od zaawansowania problemu możemy stosować ćwiczenia mięśni twarzy, zabiegi kosmetyczne i wypełniacz zmarszczek mimicznych, który pozwoli spłycić istniejące zmiany i zapobiegnie powstawaniu nowych.

Preparaty tego typu działają właśnie jak wypełniacz, który wypycha zmarszczki od środka, nadając nam młodego i świeżego wyglądu. Dodatkowo zaś dbają o to, by skóra miała siłę odtwarzać swoją prawidłową strukturę. Składniki aktywne takiego kremu czy serum działają długoterminowo – poprawiają nawilżenie i sprężystość. A wszystko to działa na młody wygląd. Dlatego w produktach przeciwzmarszczkowych należy szukać peptydów, witamin, kwasu hialuronowego. Wszystkie one stanowią składniki aktywne, które powinny się znaleźć w wypełniaczu zmarszczek mimicznych

Domowa terapia

Ale odżywianie i kosmetyczna pomoc skórze to nie jedyne, co możemy zrobić, by o nią zadbać. Istnieje bowiem szereg świetnych metod, które z powodzeniem wykorzystamy w domowym zaciszu. Ćwiczenia twarzy, maski do masażu – wszystko to pomoże w nierównej walce z czasem i emocjami, które uwielbiają odbijać się na naszym wyglądzie.

Niezawodnym sposobem na poprawę wyglądu są  ćwiczenia mięśni twarzy. Tutaj, tak samo, jak na innych częściach ciała, mogą one pracować lepiej lub gorzej, mieć mniej lub więcej siły. Wszystko zależy od tego, jak dobrze o nie zadbamy. Facefitness czy też joga twarzy pozwolą zapomnieć o obwisłej skórze i spowodują, że buzia odzyska swój zdrowy wygląd.

Można!

Pytanie: jak pozbyć się zmarszczek mimicznych jest zasadne. To jeden z częstszych problemów kobiet – takie zmiany mogą pojawić się nawet w młodym wieku. Na szczęście jest sporo sposobów, które pozwolą walczyć z niedoskonałościami i sprawią, że oblicze nabierze nowego blasku, a buzia elastyczności. Ćwiczenia, kosmetyki, naturalne składniki pełne witamin – wystarczy odrobina wiedzy i trochę czasu, by znów wyglądać jak przed laty!

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar