2018-11-09

WARTO WIEDZIEĆ

Co powinno znaleźć się w apteczce motocyklisty?

Każda wyprawa motocyklowa jest inna, jednakże są pewne rzeczy, które są niezbędne i obowiązkowo powinny znaleźć się w bagażu. Oprócz dokumentacji należy wymienić przede wszystkim dobrze skompletowaną apteczkę motocyklową i pierwszą pomoc dla swojej maszyny. O czym zatem należy bezwzględnie pamiętać?

 

 

 

 

Co powinno znaleźć się w apteczce motocyklisty?


Standardowe wyposażenie apteczek jest stosunkowo ubogie, dlatego też warto uzupełnić je o kilka dodatkowych pozycji. Tym bardziej, jeśli ktoś decyduje się na wyprawy motocyklowe. Z całą pewnością należy zadbać o te ogólnodostępne lekarstwa, które okazują się być niezwykle pomocne w przypadku wystąpienia typowych podróżniczych dolegliwości. Podczas podróżowania wcale nie tak trudno o zatrucie pokarmowe czy też jakieś sensacje zdrowotne z powodu zmiany klimatu. Z całą pewnością w apteczce powinny znaleźć się środki przeciwbólowe. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup paracetamolu i ibuprofenu, czyli środków zawierających różne substancje aktywne. Jeśli chodzi o przewód pokarmowy, do świetnie sprawdza się przykładowo Smecta. Do tego dochodzą środki odkażające i leki przeciwgorączkowe.

Jeśli ktoś ma alergie, to oczywiście powinien mieć w swojej apteczce leki przeciwhistaminowe i nawet adrenalinę w zastrzyku na wszelki wypadek. Warto umieścić w niej również suchy lód, który idealnie sprawdza się jako zimny okład. Nie można zapomnieć również o elektrolitach i środkach nawadniających. Jak najbardziej w apteczce powinien znaleźć się krem z filtrem i to nawet jeśli ktoś nie wybiera się do jakiegoś egzotycznego miejsca. Bardzo łatwo bowiem o poparzenia słoneczne. Na wszelki wypadek zaleca się wziąć ze sobą także Panthenol, jeśli już dojdzie do poparzenia skóry.

Nawet jeśli ktoś ma wykupione assistance motocyklowe, to powinno się być dobrze przygotowanym, jeśli w trasie maszyna zacznie szwankować. Oczywiście przed każdą podróżą należy sprawdzić stan techniczny swojego jednośladu. Każdy motocyklista powinien mieć zawsze ze sobą zestaw naprawczy do kół (plus naboje CO/mała sprężarka), zapasowe bezpieczniki i żarówki, opaski uciskowe, zestaw podstawowych narzędzi i kluczy, taśmę izolacyjną, olej do silnika i smar do łańcucha.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar