2018-09-05

Włosy

Czego możemy oczekiwać od fryzjera?

Tomasz Schmidt z WS Academy radzi, jak zadbać o doskonałą fryzurę na wyjątkowe okazje i zaprasza na spotkanie!

 

 
Po wakacjach, jak zwykle, czeka na nas sporo wyzwań, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Będą ważne spotkania, wielkie wyjścia i imprezy. By wyglądać elegancko i z klasą trzeba zadbać o fryzurę. Jak przygotować się na wizytę w salonie fryzjerskim i czego możemy oczekiwać od stylisty, radzi Tomasz Schmidt z WS Academy Wierzbicki & Schmidt.
 
Fryzura ma podkreślać atuty – fakturę włosów, figurę, a przede wszystkim osobowość. Fryzjer przede wszystkim musi ocenić, jaki typ urody ma klientka. Ważny jest nie tylko kształt głowy czy twarzy, ale też długość szyi, wzrost oraz oczywiście rodzaj i długość włosów. Fachowiec powinien zadać klientce jak najwięcej pytań dotyczących jej włosów, okazji, na jaką ma być fryzura, np. jeśli w planach są tańce, fryzura musi przetrwać w doskonałym stanie przez wiele godzin. 
 
Klientka może przyjść do salonu ze zdjęciem fryzury, która jej się podoba, bo to może być punkt wyjścia do rozmowy. Natomiast fryzjer jest od tego, aby zweryfikować jej marzenia i ewentualnie odradził ich realizację, jeśli mają się one nijak do jej typu urody czy charakteru. Obserwowanie celebrytek to też dobry trop, ponieważ to są osoby, które zazwyczaj czują modę i na co dzień korzystają z pomocy fachowców od wizerunku. Wyglądają więc dobrze, chociaż i im zdarzają się wpadki. Natomiast odradzałbym ślepe naśladownictwo, na zasadzie takiej, że fryzjer czesze tak samo, jak na zdjęciu. Trzeba być elastycznym – naszą rolą jest delikatne uświadomienie klientce, że coś jest nie dla niej, a ona powinna być otwarta na nasze sugestie, ale inspirujące zdjęcia są zawsze mile widziane.
 
Zdecydowanie najpiękniej prezentują się zdrowe, lśniące włosy, ale przed specjalnym wyjściem zachęcałbym do odwiedzenia salonu. Fryzjer sprawi, że włosy będą uniesione od nasady, lekko utrwalone, nabłyszczone, krótko mówiąc – fachowiec wie, jak najlepiej podkreślić ich naturalne piękno.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar