2018-08-28

TECHNOLOGIA

Czym się kierować przy wyborze telewizji i internetu w pakiecie?

W dzisiejszych czasach rzadko kiedy użytkownik decyduje się na podpisanie umowy na dostarczenie telewizji z jednym operatorem, a na internet z drugim. Zwykle wybierana jest telewizja i internet w pakiecie, co wychodzi zazwyczaj znacznie taniej, niż w przypadku, gdy szukamy tych dwóch mediów osobno. Ponadto często w pakietach mamy atrakcyjne oferty i promocje, dzięki którym zyskujemy znacznie więcej, niż przy normalnym abonamencie.

 

 

Jak wybrać najlepszy pakiet dla siebie?

Jeśli interesuje cię telewizja i internet w pakiecie, warto rozważyć, która propozycji będzie dla ciebie najlepsza. Nie zawsze warto rzucać się na największy zestaw tylko dlatego, że jest tańszy od innych. Dlaczego? Przypuśćmy, że ten największy ma dodatkowo 50 kanałów sportowych – a ciebie sport nie interesuje. Czy chcesz płacić za coś, czego nie będziesz używać? Z pewnością nie. Dlatego na wstępie rozważ, jakie kanały są ci naprawdę potrzebne – a jeśli mieszkasz z rodziną, weź również pod uwagę potrzeby wszystkich domowników, np. w przypadku dzieci niezbędne będą oczywiście kanały dedykowane młodszym i najmłodszym telewidzom.

Podobnie należy rozważyć, jaka szybkość internetu jest ci potrzebna. W przypadku, gdy rzadziej korzystasz z sieci w domowym zaciszu, a więcej np. w pracy, wówczas bardzo szybkie łącze nie będzie dla ciebie istotne – wystarczy średnie. Jeśli jednak pracujesz przez internet, często grywasz w gry online czy korzystasz z serwisów streamingowych, wówczas im szybsza przepustowość łącza, tym lepiej. Musisz również uwzględnić, ile osób w domu będzie korzystać z routera – każde urządzenie zajmuje część łącza i gdy przepustowość będzie niewielka, może dochodzić do zacinanie się stron i usług.

Dlatego dobra telewizja i internet w pakiecie to zestaw, który będzie dopasowany pod potrzeby wszystkich osób korzystających z obu tych technologii. Ustal więc najpierw rzeczywiste zainteresowanie dotyczące ilości i rodzaju kanałów, a następnie przepustowości łącza – dzięki temu dowiesz się dokładnie, czego naprawdę potrzebujesz!

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar