2018-06-12

Buty

Sandały na co dzień

Lata w Polsce są coraz cieplejsze - temperatury często przekraczają 30 stopni Celsjusza, a palące słońce i bezchmurne niebo sprawiają, że większość mieszkańców kraju szuka sposobów na ukrycie się przed upałem. Upał jest mniej dokuczliwy nie tylko, gdy przebywa się w cieniu i w klimatyzowanych pomieszczeniach, lecz również, gdy pamięta się o odpowiednim ubiorze. Ważne jest zakładanie sandałów, dzięki którym stopy mniej się pocą.


 
Sandały na co dzień
 
Jeżeli na zewnątrz panują wysokie temperatury, powinno się jak najczęściej zakładać sandały. Jest to najwygodniejszy i najzdrowszy typ obuwia na upały - odkrywanie stóp zapewnia skórze przewiewność, a odkryte ciało mniej się poci. Zmniejszenie pocenia pozytywnie wpływa na zdrowie, gdyż uniemożliwia rozwój grzybicy - suchsze i chłodniejsze środowisko jest niesprzyjające dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Sandały zmniejszają ponadto problemy z brzydkim zapachem stóp, gdyż ewentualny pot szybko wysycha. Jeżeli ma się spore problemy z poceniem się stóp, pomimo noszenia odkrytego obuwia, warto zainwestować w sandały damskie, męskie lub dziecięce ze skóry naturalnej.
 
Aby z chęcią nosić sandały każdego dnia, powinno się znaleźć wygodny model. W przypadku sandałów damskich, można postawić na sandały na koturnie zamiast na obcasie, a panowie mogą wybrać buty skórzane z grubymi paskami. Dzieci powinny nosić sandały, które posiadają skórzane zapiętki i zapięcia wokół kostek, dzięki którym buty dobrze trzymają się na małej stópce.
 
Na co zwrócić uwagę, kupując sandały na co dzień?
 
Sandały damskie do noszenia na co dzień powinny być wykonane ze skóry naturalnej. Jest to najprzyjaźniejszy materiał dla ludzkiej skóry - pozwala skórze oddychać, dopasowuje się do indywidualnego kształtu stopy i cechuje się trwałością. Prawidłowy rozmiar i kształt obuwia powinno się wybierać w godzinach popołudniowych, kiedy stopy są spuchnięte, gdyż w ten sposób uniknie się problemu z zakupem zbyt ciasnego obuwia. Wszystkie paski w sandałach powinny stykać się ze stopą, lecz nie powinny jej uciskać. Jest to gwarancja, że buty będą dobrze leżały na stopach, jednocześnie ich nie obcierając i nie powodując powstawania pęcherzy.
 
Paski w sandałach na co dzień powinny być dość grube, a sam but powinien mieć niewielki obcas, niewysoki koturn lub odpowiednio wyprofilowaną podeszwę. Jeżeli paski będą zbyt cienkie, mogą pęknąć podczas szybkiego chodzenia. Przed zakupem warto również przyjrzeć się solidności wykonania butów - wszystkie elementy sandałów na koturnie lub innych sandałów damskich powinny być dobrze zszyte lub sklejone.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar