2018-03-14

Kosmetyki

Jak zapobiegać podrażnieniom po goleniu twarzy?

Mimo panującej wciąż mody na krzaczastą brodę drwala wielu mężczyzn stawia na tradycyjne, eleganckie rozwiązanie, jakim jest gładko ogolona twarz. Skóra pozbawiona zarostu w wielu przypadkach odmładza i dodaje klasy jej właścicielowi. Golenie niestety często niesie za sobą podrażnienia i krostki, co znacznie wpływa na estetykę twarzy. Jak zatem dbać o skórę podczas golenia?

 

 

Przed goleniem

Pielęgnacja skóry męskiej jest równie istotna jak w przypadku cery kobiecej. Mimo tego, że jest grubsza niż u pań, wciąż jest narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz, dym papierosowy czy promienie słoneczne. To wszystko powoduje, że skóra staje się sucha i dużo bardziej podatna na podrażnienia podczas golenia. Ważne jest zatem dbanie o nawilżenie cery nie tylko podczas samego golenia, ale również uczynienie z jej pielęgnacji codziennego rytuału.

Aby golenie przebiegło bezboleśnie i skutecznie trzeba pamiętać o tym, aby systematycznie nawilżać skórę, nie tylko przed samym zabiegiem. Dzięki dostępnym na rynku kosmetykom, takich jak kremy czy żele skóra staje się miękka i bardziej elastyczna, co pozwala na idealne dopasowanie ostrza maszynki do jej powierzchni.

Golenie

Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego narzędzia do golenia. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów, od tanich maszynek jednorazowych po golarki elektryczne, które chronią skórę przed zbyt mocnym naciskiem ostrza i zapobiegają wrastaniu włosów. W zależności od grubości owłosienia i typu cery możemy dobrać narzędzie, które doskonale odpowie naszym potrzebom.

Przy samym goleniu warto sięgnąć po piankę do golenia, która ułatwi proces pozbywania się zarostu i ochroni skórę przed mikrourazami. Wiele specyfików tego rodzaju dodatkowo zmiękcza i podnosi włos, co sprawia, że skrócenie go staje się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Ważne jest również golenie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa – w takim przypadku skóra po goleniu pozostaje gładka i niepodrażniona.

Po goleniu

Podobnie jak w przypadku przygotowania skóry do golenia, po zabiegu również trzeba zadbać o jej stan. Pielęgnacja skóry męskiej z pewnością nie musi być tak złożona, jak u pań, jednak stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym to podstawa. Po goleniu warto zatem sięgnąć po krem, który złagodzi ewentualne podrażnienia oraz pozostawi skórę miękka i gładką.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar