2018-01-29

Moda Męska

Co założyć na studniówkę - poradnik dla chłopaków

Studniówka to niepowtarzalne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka, które przeżywamy tylko raz! Z tego właśnie powodu powinniśmy zadbać o odpowiedni – na tą okoliczność - wygląd. Właściwie dobrany garnitur oraz dodatki zagwarantują dobre samopoczucie i udaną zabawę. 

 
 

Co założyć?
 
Idealnym rozwiązaniem dla chłopaka na bal przedmaturalny jest założenie garnituru. Ze względu na fakt, że studniówka to formalne wyjście, najlepiej sprawdzą się modele utrzymane w klasycznych odcieniach granatu, czerni i grafitu. By elegancko się prezentować należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor, ale także na dopasowanie rozmiaru do sylwetki: idealnie dobrane spodnie powinny kończyć się w połowie obcasa buta. Ich nogawka z tyłu powinna pozostawać prosta, natomiast z przodu załamywać się tylko raz, opierając się o buta. Zaś marynarka prawidłowej długości musi zakrywać niemal całe pośladki. 
 
- Studniówka to w przypadku wielu młodych ludzi pierwsze oficjalne wyjście. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie stresu, zainwestujmy nie tylko pieniądze, ale także czas na to, aby wybrać strój idealny do tej okazji i pasujący do naszej sylwetki. Dobrze skrojony garnitur oraz odpowiednie dodatki sprawią, że będziemy czuć się elegancko i pewnie – mówi Michał Grochala – Brand Manager marki LANCERTO 
 
Koszula
 
Na formalne okazje, takie jak Studniówka, bezpiecznym wyborem jest klasyczna śnieżnobiała koszula z długim rękawem. Przed dokonaniem zakupu powinno się ją przymierzyć i sprawdzić, czy oprócz zgodnego rozmiaru kołnierzyka jej fason pasuje do sylwetki. Pamiętajmy, że również rękawy muszą mieć odpowiednią długość.  Mankiety powinny wystawać spod marynarki na długość 1-1,5 cm. 
 
 
Dodatki 
 
Garnitur i koszula to nie wszystko. Aby wyglądać niezwykle szykownie oraz elegancko, należy pamiętać o odpowiednio dopasowanych do wybranego koloru garnituru akcesoriach, a przede wszystkim o krawacie. W jego przypadku najwięcej problemu sprawia wyregulowanie odpowiedniej długości. Najbezpieczniej jest przyjąć, że dobrze zawiązany krawat powinien kończyć się mniej więcej na wysokości klamry paska od spodni.  Jeśli chodzi o kolorystykę i wzory, to najlepiej, aby odpowiadał barwom garnituru oraz koszuli. Jako alternatywę dla krawatu można wybrać bardzo modną ostatnio muchę. Dodatkowo, niezwykle gustownym uzupełnieniem całości będzie poszetka. Ozdobna chusteczka wkładana do górnej kieszonki marynarki, która z pewnością podkreśli wzniosłość tego wydarzenia. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar