2018-01-12

Oczy

Tuszem i odżywką, czyli jak uzyskać efekt sztucznych rzęs

Piękne rzęsy dziś już nie wiążą się z pracochłonnymi i kosztownymi zabiegami u kosmetyczki. Nawet te sztuczne, dostępne w drogeriach zaczynają powoli odchodzić do lamusa – kobiety zdały sobie bowiem sprawę, że nie muszą katować klejem swoich własnych włosków, aby zapewnić sobie efekt wachlarza rzęs. Wiele pań uważa ponadto, że sztuczne rzęsy wyglądają bardzo nienaturalnie. Jak zapewnić sobie długie, a jednocześnie pozbawione groteski rzęsy? Wystarczy mieć w kosmetyczce dwie rzeczy.

 

Przepis na rzęsy jak skrzydła motyla

1. Dobra odżywka do rzęs

Odżywka do rzęs to produkt na miarę naszych czasów: prosty i komfortowy w użyciu. Stosowanie odżywki nie jest czasochłonne i zajmuje chwilę podczas wieczornych czynności pielęgnacyjnych. Dobra odżywka do rzęs jest w stanie nie tylko wydłużyć włoski, ale również wzmocnić je i poprawić ich kolor, a także zagęścić je na całej linii oka. W ten sposób w krótkim czasie możemy zachwycać innych efektem multirzęs. Warto wiedzieć, że odżywki do rzęs powstrzymują wypadanie włosków i są doskonałym remedium na rzęsy osłabione po chemii lub przewlekłym zażywaniu leków, oraz inwazyjnych zabiegach typu przedłużanie lub farbowanie rzęs.

Jak stosować odżywkę do rzęs? To niezwykle proste: wystarczy wykonać z jej pomocą kreskę tuż za linią rzęs – pędzelek w postaci eye-linera znacznie ułatwia to zadanie. Odżywka wnika pod skórę i dociera do cebulek, a tam wzmacnia je i pobudza do wzrostu.

2. Wysokiej klasy tusz do rzęs

Dobra maskara to podstawa makijażu i najważniejszy kosmetyk w kosmetyczce każdej kobiety, dzięki niej można w ogóle mówić o jakimkolwiek makijażu lub atrakcyjnym wyglądzie. Wiele kobiet twierdzi, ze bez tuszu na rzęsach czują się niemal nagie. Tusz do rzęs zalega na naszych włoskach całymi dniami, dlatego warto zatroszczyć się o to, by oprócz barwiących pigmentów zawierał również składniki pielęgnujące rzęsy. Dzięki temu wspiera on działanie odżywki chroniąc rzęsy przed zniszczeniem. Tusze do rzęs z najwyżej półki zawierają szereg składników pielęgnacyjnych oraz (często) mineralne pigmenty które nie tylko malują, ale również dbają o rzęsy.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar