2018-01-09

Włosy

Mam zniszczone włosy! Co robić? Jak je zregenerować?

Jaki jest najczęściej pojawiający się w sieci problem z włosami? „Mam zniszczone włosy, ale nie chcę ich ścinać”. Poniższy artykuł to odpowiedź na pytanie, co zrobić, żeby zregenerować włosy, przywrócić im zdrowie i piękno.

 

 

Włosy zniszczone, czyli?

Najczęściej, kiedy mówimy o włosach zniszczonych, mamy na myśli te rozdwajające się, szorstkie, matowe i łamliwe. Słusznie. Włosy zniszczone nie prezentują się dobrze i są bardzo osłabione. Najczęściej wynika to z niewłaściwej pielęgnacji, zbyt częstego prostowania włosów lub regularnego rozjaśniania bez odpowiednich środków zabezpieczających. Choć to nie jedyne powody. Włosy niszczą się także pod wpływem słońca, mrozu lub nadmiernej wilgoci.

Pomocne w dopasowaniu odpowiedniej pielęgnacji może być też określenie porowatości włosów. W tym przypadku sprawa jest prosta, ponieważ włosy zniszczone zawsze są wysokoporowate. Bardzo szybko tracą nawilżenie i cenne składniki odżywcze.

Jak dbać o włosy zniszczone?

Nie jest łatwo zregenerować włosy wysokoporowate, ponieważ wielu zniszczeń nie da się naprawić. Pierwszym krokiem powinno być podcięcie końcówek. Najlepiej ściąć tyle, ile konieczne jest, żeby pozbyć się rozdwojonych i przepalonych włosów – czasami może to być nawet kilka/kilkanaście centymetrów. Dopiero wtedy można zacząć je pielęgnować, bo będziemy mieć pewność, że dostarczane składniki nie uciekną zbyt szybko z włosów.

Włosy zniszczone potrzebują składników nawilżających, które należy dostarczać nie tylko w odżywkach i maseczkach, ale również wraz z jedzeniem. Woda jest niezbędna włosom! Zupełnie tak, jak substancje odbudowujące i wzmacniające. Włosy wysokoporowate polubią maseczki proteinowe oraz kosmetyki bogate w humektanty.

Odpowiednio nawilżone i odżywione włosy trzeba następnie zabezpieczyć, aby zachowały wszystko to, co im dostarczyliśmy. Czas na olejowanie włosów, czyli naturalny zabieg pielęgnacyjny idealny dla włosów zniszczonych. Wzbogaca je o cenne witaminy i minerały, zapobiega utracie optymalnego nawilżenia, ochrania przed czynnikami szkodliwymi, łagodzi podrażnienia, nadaje włosom blask i miękkość. Grunt to odpowiedni olejek.

W tym przypadku najlepszy olejek do włosów to np. bawełniany (zabezpiecza końcówki), arganowy (regeneruje i zapewnia termoochronę), lniany (zapobiega puszeniu się włosów), łopianowy (hamuje wypadanie włosów), malinowy (odżywia i wzmacnia).

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar