2017-12-14

Moda Męska

Zorganizuj się na te święta!

Wkroczyliśmy w wir przedświątecznego szaleństwa. Zakup prezentów, domowe porządki, przygotowywanie świątecznych potraw. Wszystko to niedługo przed nami. Zanim jednak rozpoczniemy kilkugodzinny maraton po galerii handlowej, przyrządzanie karpia i pakowanie prezentów, zaplanujmy rozsądnie swój czas, tak by Boże Narodzenie świętować w wyjątkowo dobrym nastroju!

 

Co roku ta sama historia? Planujemy wszystko z dużym wyprzedzeniem, a często jeszcze rano w Wigilię szukamy ostatnich prezentów dla najbliższych. W całym tym szaleństwie związanym z przygotowaniami do świąt zapominamy o własnym samopoczuciu. W tym roku mamy jeszcze czas by zaplanować je tak, by do Wigilii nie usiąść zmęczonym. By tego dokonać wystarczy wprowadzić w okresie przedświątecznym kilka prostych zasad, które dotyczyć będą również Twoich najbliższych.
 
Wszystkie prezenty zakupmy w pierwszej połowie miesiąca. Jeśli robimy zakupy internetowe bierzmy pod uwagę opóźnienia firm kurierskich, ponieważ na zakupy w sieci decyduje się w tym czasie wiele osób. Jeśli nie wiemy, co kupić najbliższym postawmy na klasykę. Koszule, biżuteria czy dodatki to sprawdzone upominki, lecz decydując się na nie zadbajmy by były wykonane z dobrej jakości materiałów. 

Krawat, koszula to świąteczny standard. Zadbajmy jednak by był to prezent z klasą. Zwykle duży kłopot sprawia nam przygotowanie prezentów dla mężczyzn. Oni lubią praktyczne rzeczy. Flanelowa koszula, która sprawdzi się zimą, elegancki krawat, skórzany pasek - na pewno spodoba się każdemu. Jeśli chcemy dorzucić zabawny akcent – możemy kupić jedwabną poszetkę w fantazyjny wzór lub po prostu kolorowe skarpetki. – mówi Michał Grochala – Brand Manager marki LANCERTO.
 
Dla gości ugotujmy proste, tradycyjne potrawy. W składniki, w miarę możliwości, najlepiej zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej, tak by nie tracić czasu na długie stanie w kolejach. Święta spędzamy w gronie rodzinnym, dlaczego więc cała rodzina nie powinna brać udziału w jego przygotowaniach? Poprośmy domowników lub bliskich o pomoc, tak by obowiązki związane z obchodzeniem Bożego Narodzenia były podzielone równomiernie.
 
By w Święta czuć się szczególnie dobrze zwróćmy uwagę również na nasze świąteczne stylizacje. Kobiety dobrze będą się czuć w eleganckich zestawach, w których nie może zabraknąć akcentów w kolorze czerwieni. Wszystkie jej odcienie niezależnie czy na dodatkach, na biżuterii lub w kosmetykach doskonale prezentują się w towarzystwie klasycznej czerni i neutralnej szarości. Błyszczące, złote lub srebrne elementy garderoby podkreślą świąteczny klimat. A jak powinni ubrać się mężczyźni?
 
- By odpowiednio prezentować się podczas uroczystych spotkań z rodziną i najbliższymi mężczyźni powinni wybierać stylizacje w stylu smart casual. Zestaw ciemnych spodni i jasnej koszuli powinien tutaj idealnie się spisać. Warto pamiętać, że skarpety powinny być dobrane do koloru spodni. Ze względu na to, że jest to okres świąt można pozwolić sobie na odrobinę luzu. Kolorowe motywy na skarpetkach nie będą niczym niestosownym. Marynarka w modną, dużą kratę w naturalnych barwach jest zwieńczeniem każdej udanej stylizacji. Komfortowe marynarki w kratę, uszyte z naturalnych tkanin możemy znaleźć w kolekcji LANCERTO x Mr. Vintage. – mówi Michał Grochala – Brand Manager marki LANCERTO.
 
Te i każde święta powinny być wyjątkowe. Same przygotowania do nich zajmują dużo czasu i energii, że często zapominamy o własnym samopoczuciu. Stwórzmy z przygotowań do świąt okres, który nie zaburzy naszych codziennych obowiązków i będzie miłym wstępem do odpoczynku w gronie najbliższych.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar