2017-11-30

Włosy

Zabiegi, które mogą uratować Twoje włosy

Piękne, długie włosy to sprawa niezwykle istotna. Nie bez powodu przedłużanie i zagęszczanie włosów w Poznaniu, Warszawie czy każdym innym dużym mieście cieszy się rosnąca popularnością. Włosy to wizytówka kobiety, wskaźnik zdrowia i młodości, a także materiał do kreowania wizerunku. Nie zawsze jednak są takie, jakbyśmy sobie życzyły.

 

 

Co sprawia, że włosy są osłabione?

Zacznijmy od początku: kiedy włosy potrzebują wzmocnienia i odbudowy? Najczęściej szukamy ratunku po zbyt wielu zabiegach takich jak trwała czy koloryzacja. Po każdym permanentnym farbowaniu łuski włosa zostają naruszone, a co za tym idzie łatwiej o ich osłabienie i uszkodzenie. Ryzykowne jest mocne rozjaśnianie. Stężenie rozjaśniacza i czas jego trzymania trzeba dobrać indywidualnie, a efekt nie zawsze da się przewidzieć za pierwszym razem. Nie tylko drogeryjne rozjaśniacze w domu, ale nawet zabiegi u niewprawnego fryzjera mogą się skończyć „spalonymi”, cienkimi i łamiącymi się włosami. A skoro przy błędach fryzjerskich mowa, to źle przeprowadzone zaszkodzić może nawet przedłużanie włosów. W Poznaniu jest wiele salonów, których pracownicy mają dużą wiedzę na ten temat, nie warto więc ryzykować, że ktoś bez doświadczenia uszkodzi przy tym nasze własne włosy.

Jak uratować zniszczone włosy?

Sposobów na regenerację włosów na szczęście znaleźć można coraz więcej. Wciąż prawdą jest, że nie da się trwale skleić rozdwojonych końcówek, można jedynie je krótkotrwale zamaskować wygładzającym preparatem. Natomiast wiele da się zrobić zanim to nastąpi. Popularnym sposobem na poprawę stanu zniszczonych i łamliwych włosów są zabiegi keratynowe. Ich minusem jest to, że keratyna z czasem się wypłukuje i po kilku miesiącach powracamy prawie do stanu wyjściowego – jednak w tym czasie sporo zdrowego włosa zdąży odrosnąć. Podobnie poprawią stan włosów na pewien czas, wbudowując się w ich strukturę, zabiegi z „plex” w nazwie oraz sauny dla włosów z różnymi preparatami odżywczymi. Co zrobić, kiedy jest bardzo źle i trzeba ściąć sporą długość? Uratować pewność siebie pomoże przedłużanie włosów. W Poznaniu w wielu salonach przeprowadza się zabiegi z użyciem różnych metod, jak mikroringi bądź keratynowe zgrzewanie lub nowoczesna metoda ultradźwiękowa. Nie trzeba nikomu przypominać, że decydując się na przedłużanie i zagęszczanie włosów w Poznaniu czy innym mieście, trzeba wybierać salony o znakomitej renomie, oferujące najlepszej jakości włosy do przedłużania.

Dla kogo przedłużanie i zagęszczanie włosów?

Zabiegi te pozwalają cieszyć się bujnymi i długimi włosami, gdy na wyhodowanie własnych potrzeba kilku miesięcy. To także ratunek dla kobiet, których natura nie obdarzyła gęstymi puklami lub osłabił włosy wiek, a mimo to nie czują się dobrze w krótszych fryzurach. Zagęszczanie włosów w Poznaniu cieszy się ogromną popularnością wśród klientek w różnym wieku i z różnych sfer. Często zabiegi takie są ratunkiem po zniszczeniu przez lata farbowania lub jeden niewłaściwie przeprowadzony zabieg. Nie da się go wykonać z fryzury na zapałkę – własne włosy muszą być na tyle długie, aby ukryły miejsce przyłączenia doczepianych. Najlepsze będą sięgające do linii żuchwy lub dłuższe, a cieniowanie pozwoli jeszcze lepiej zamaskować przejście. Stosuje się zarówno włosy naturalne – te są najkosztowniejsze – jak i syntetyczne, dostępne w coraz lepszej jakości. Obydwie metody przedłużania i zagęszczania włosów w Poznaniu są równie popularne.

Zagęszczanie włosów w Poznaniu i w innych miastach – jak przebiega zabieg?

Tego rodzaju fryzjerskie metamorfozy należą do bardzo czasochłonnych. Wszystko dlatego, że aby uzyskać naturalny efekt, trzeba łączyć ze sobą bardzo drobne pasma własnych i doczepianych włosów. Fryzjer zgrzewa je ze sobą tworząc trwałe keratynowe wiązanie albo łączy specjalnymi drobnymi, niewidocznymi klipsami – tzw. mikroringami. Jeżeli pasm potrzeba dużo, to proces taki zająć można kilka minut. Plusem natomiast jest, że na zagęszczanie lub przedłużanie włosów w Poznaniu nie trzeba czekać dłużej niż na bardziej standardowe usługi fryzjerskie. Jeśli natomiast chodzi o trwałość, to zwłaszcza po zabiegach z keratyną z czasem doczepione włosy mogą odpadać. Niezależnie od metody wraz ze wzrostem naturalnych pasm przesuwa się miejsca łączenia i staje się łatwiejsze do zauważenia – trzeba więc co pewien czas, gdy nadal chcemy nosić doczepiane włosy, uzupełnić je i umocować wyżej. Planując zagęszczanie włosów w Poznaniu czy innym mieście, gdzie znajdziemy renomowane, wyspecjalizowane salony, warto wybrać stylistę, który zaplanuje razem z nami zmiany fryzury w kolejnych miesiącach.

Komentarze (1)

Ola (2017-12-15 15:23:14)
Farbowanie
Farbowanie niszczy włosy, to fakt, ale w dzisiejszych czasach można już znaleźć farby, które tego nie robią. I wcale nie sa to te najdroższe. Ja np. odkryłam w drogerii farbę cameleo omega z olejkami i naprawdę ma dobry wpływ na moje włosy. Po farbowaniu nie sa tak szorstkie, jak po innych farbach.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar