Diky

2017-09-08

RECENZJE REDAKCJI

SOEHNLE COMFORT Melody 2.0 WAGA ŁAZIENKOWA

Pamiętacie czasy, kiedy wagi osobiste spotykało się jedynie w szkołach, szpitalach, czy zakładach? Były ogromne, metalowe i posiadały również funkcję mierzenia wysokości. Pielęgniarki szkolne co jakiś czas mierzyły nimi uczniów. Nie było jeszcze popularne, aby mieć w domu wagę, dziś to chyba nie do pomyślenia.

 

Pierwsze jakie pojawiły się w sklepach nie były za urodziwe  toporne, wielkie, grube, plastikowe, ze wskaźnikiem, który trzeba było ręcznie ustawiać, więc nie zawsze był to bardzo dokładny pomiar. Nie były też łatwe do utrzymania w czystości, gdyż miejsce na którym stawiało się stopy, posiadało wypustki, które oczywiście nie były tam bez powodu, miały za zadanie działać antypoślizgowo, jednakże w które niestety dostawał się kurz i ciężko to było wymyć.

Waga stała najczęściej w łazience, gdzie jest więcej wilgoci, dlatego też blaszka pod zegarem rdzewiała. Pamiętajmy o tym, że w domu korzysta z niej więcej niż jedna osoba, więc fajnie, jakby jednak były łatwe w utrzymaniu czystości i higieny. Tamte nie były! Posiadam nawet zdjęcie takowej  specjalnie pożyczonej od mamy, która ma ją chyba ze 100 lat - przesadzam  dlatego wybaczcie jej fatalny wygląd, nie jest od lat używana i stoi w piwnicy, wykorzystywana do ważenia walizki. Co ciekawe te wagi są nadal w sprzedaży.

 

Całe szczęście, że czasy się zmieniły i większość osób zaczyna o siebie dbać, uprawiamy sporty, zwracamy większą uwagę na to, co jemy, dlatego dziś mnóstwo z nas ma w domu wagę i na bieżąco z niej korzysta, przy okazji używają jej również inni domownicy i goście, którzy nas odwiedzają. Lubimy wiedzieć ile ważymy, jesteśmy ciekawi, czy nasza waga się zmienia, lub liczymy na to, że pozostaje bez zmian.

Dzisiejsze wagi, są też znacznie piękniejsze, smuklejsze, estetyczne, drewniane, stalowe, szklane przezroczyste, bądź w różnych kolorach szkła, z wzorami lub bez, w przeróżnych kształtach: te najbardziej popularne to kwadratowe i okrągłe, ale są również inne...wybór jest ogromny i można dopasować ją do swojego gustu,koloru pomieszczenia, w którym będzie stała. Mamy również wagi bardziej zaawansowane, inteligentne, które współpracują z innymi urządzeniami i zapisują parametry użytkownika, dzięki czemu jest bardzo osobista i nie tylko waży, ale robi znacznie więcej. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że za te udogodnienia trzeba znacznie więcej zapłacić. Ogólnie ceny wag oscytują w granicach od 40 zł nawet do 500 zł

 

SOEHNLE COMFORT Melody 2.0 WAGA ŁAZIENKOWA

 

OPENBOX

Karton, w którym znajdziemy zapakowaną w foliowy woreczek i dodatkowo zabezpieczoną po bokach wagę oraz instrukcję obsługi. Po wyjęciu wagi, odwracamy ją na drugą stronę, gdzie mamy zabezpieczenie od baterii, dzieki któremu zostaje uruchomiona po raz pierwszy dopiero wtedy, kiedy pociągniemy za folijkę z czerwoną strzałką (filmik) youtu.be/pmI-8Cpy_wg

 

PARAMETRY WAGI

Maksymalne obciążenie to 150kg

Wyświetlacz LCD

Automatyczne włączenie i wyłączenie

ZALETY

Duży wyświetlacz ciekło-krystaliczny LCD, dzięki któremu nawet starsze osoby bez problemu mogą zobaczyć ile ważą bez zakładania okularów. Duże cyfry ułatwiają zobaczenie pomiaru z odległości.

Wynik jest dostępny zarówno w kilogramach (kg), funtach (Ib), jak i stonach (st).

Platforma z hartowanego szkła jest łatwa w utrzymaniu czystości i komponuje się z każdym pomieszczeniem. Posiada obramowanie, dzięki któremu zabezpieczone są jej szklane brzegi.

Automatyczny włącznik/wyłącznik reaguje na ruch, gdzie waga sama się włączy, gdy na niej staniemy, po zejściu z wagi, sama się wyłączy.

 

TEST

Nazwa Melody może nas zmylić, sądząc, że będzie ona wygrywać jakieś melodie, nic z tych rzeczy. Ta waga tylko i aż waży i to dość dokładnie!

Przekonałam się o tym ważąc 10kg cukru - waga wskazała pomiar 10,1 czyli dodała również opakowanie. Kiedy ważyłam się raz za razem, najpierw w szlafroku, a później bez niego ;) waga również "odjęła" jego ciężar, dlatego moja sugestia jest taka, aby ważyć się zawsze mniej więcej w tym samym odzieniu, lub bez niego i o tej samej porze, dzięki czemu codziennie będziemy mieli dokładny pomiar, który możemy notować np.; w kalendarzu.

Naprawdę nie ma się czego czepić, to naprawdę dobra waga, za stosunkowo niewielką cenę, myślę że ze średniej półki, gdyż nie jest ani tania, ani droga. Całkiem porządny produkt, który posłuży nam na długo, jeśli będziemy o nią dbać.

 

PODSUMOWANIE

Waga spisuje się doskonale, ułatwia dokładny pomiar, który robię codziennie o tej samej porze i zapisuję w kalendarzu. Doskonale się sprawdzi u wszystkich, którzy dbają o swoją sylwetkę i na bieżąco kontrolują wagę. Jest dokładna, estetycznie wygląda, jest zgrabna, nie zajmuje aż tyle miejsca, można ją wsunąć pod łóżnko w sypialni, jeśli nie mamy za dużo miejsca lub schować w szafie. Jeśli nie masz jeszcze wagi, a chcesz wiedzieć ile ważysz, warto rozważyć zakup tej, gdyż godna jest polecenia i bardzo łatwo utrzymać ją w czystości. Jej gładka powierzchnia sprawia, że zawsze możemy ją przetrzeć i będzie się prezentować pięknie.

 

 

Tekst, zdjęcia,film:

NekropolisQueen

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar