2017-02-24

Dodatki

Torebka damska - jaka pasuje do Twojej sylwetki?

Rozważając wybór idealnej torebki, rzadko kiedy zastanawiamy się nad jej dopasowaniem do naszej sylwetki. Jak się jednak okazuje, jej krój może mieć dla nas ogromne znaczenie, być może nawet większe niż sama jej barwa. Odpowiednio dobrany fason może bowiem uwypuklić wszystkie nasze kobiece walory, jak i w dużym stopniu podkreślić niedoskonałości naszej sylwetki. Zanim wybierzesz się na kolejne zakupy, zastanów się, jaka torebka może okazać się Twoim prawdziwym przyjacielem.

 

Panie szczupłe i wysokie
 
Styliści polecają dla wszystkich kobiet o tego typu sylwetce wybór torebek, które są albo bardzo duże, albo bardzo małe. Dlatego też, idealnie w tym przypadku sprawdzą się pojemne torebki worki, które posiadają jednocześnie zaokrąglone boki. To również bardzo istotne, aby torebka miała opływowe kształty – dzięki temu figura szczupłych i wysokich pań nie będzie wyglądała zbyt kanciasto. Torebki o średnich rozmiarach mogą się w przypadku takiej figury okazać zupełnie niewidoczne. Polecamy obejrzeć torebki na moda360.pl/damskie/torebki
 
Dziewczyny drobne i niskie
 
Często zdarza się tak, że niskie kobiety noszą bardzo duże torebki, które sprawiają wrażenie, jakby były większe od swoich właścicielek. Aby uniknąć takiego efektu, warto wybrać mniejszą torbę, która nie będzie zbytnio Was przytłaczała. Ponadto, warto unikać także zbyt dużych aplikacji i dodatków na torebkach. Niekorzystnie na drobnych dziewczynach wyglądają również torebki z długimi paskami, które jeszcze bardziej, optycznie je pomniejszają. W tym przypadku warto sięgnąć za to po torebki, które przylegają do ciała i znajdują się, mniej więcej, na poziomie Waszego biustu.
 
Kobiety puszyste
 
Aby oderwać wzrok od naszych nadprogramowych kilogramów, warto zadbać o wyrazistą torebkę, z dużą ilością różnego rodzaju aplikacji. Co więcej, powinna ona występować w rozmiarze XXL, dzięki czemu będziemy wydawały się, trzymając taką na boku, dużo drobniejsze. Zgodnie z tą zasadą, powinnaś unikać torebek o małych rozmiarach. Co więcej, jeżeli chcesz, aby Twoja twarz wyglądała na mniej okrągłą, warto wybrać długą torebkę w kształcie prostokąta.
 
Posiadaczki obfitych biustów
 
Jeśli masz potrzebę optycznego zmniejszenia swoich piersi, warto wybrać taką torebkę, która będzie znajdowała się na wysokości Twoich bioder. Zapomnij o torebkach, które nosisz pod pachą, kopertówki sprawiają bowiem, że Twój biust staje się jeszcze większy. Bardzo zgrabnie będzie prezentowała się za to klasyczna listonoszka.
 
 
Torebki damskie
 
 
Dziewczyny z szerokimi biodrami
 
Podobnie jak panie o drobnej figurze, kobiety o bardziej krągłych biodrach powinny szukać torebki, którą można swobodnie nosić na poziomie biustu, ewentualnie na wysokości żeber. Dzięki temu Twoje biodra będą wyglądały na dużo węższe. Odradzamy noszenie małych, drobnych torebek w sposób ukośny, jak również trzymanie ich na wysokości pośladków – to wszystko sprawi, że Twoja sylwetka będzie optycznie przytłoczona, a najszersza parta tułowia - wyraźnie zaznaczona.
 
Panie z normalną sylwetką
 
Będąc posiadaczkami niemal idealnej figury, bez niedoskonałości, które przydałoby się zatuszować, można nieco poeksperymentować ze swoim wyglądem. W zależności od efektu, jaki chciałoby się osiągnąć, warto wybrać torebkę o średnich lub też dużych rozmiarach. Te wyjątkowo pojemne mogą sprawić, że nasza sylwetka będzie optycznie wyglądała na bardziej smukłą, zaś torebki o średniej wielkości nie poprawią Twojego wyglądu, ani jemu nie zaszkodzą. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku torebek małych, które mogą sprawić, iż będziemy sprawiały wrażenie większych niż jesteśmy naprawdę.

Komentarze (1)

Hania (2017-09-06 18:35:38)
Torebka
Ja jestem wysoka więc mi bardzo pasują duże torebki. Przy okazji bardzo je lubię bo wiele mieszczą. Uważam, że każda kobieta powinna dobrać torebkę zarówno do swojego wyglądu jak i do preferencji.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar