Strona

2017-02-08

Twarz

6 sposobów na pielęgnację skóry naczynkowej! Zobacz jak radzić sobie z zaczerwienieniami skóry!

Rumień na policzkach, pękające naczynka wokół nosa, skłonność do zaczerwienień oraz nadwrażliwości - to typowe cechy skóry naczynkowej, które wymagają, abyśmy dbali o nią w szczególny sposób. Rozszerzające się i pękające naczynka to najczęściej wynik naszych predyspozycji genetycznych, jednak na rozwój tej przypadłości bardzo duży wpływ ma sposób codziennej pielęgnacji skóry, jak również nasze nawyki i prowadzona przez nas dieta. Przedstawiamy zatem 6 sposobów na pielęgnację skóry naczynkowej i podpowiadamy, jak radzić sobie z zaczerwienieniami!

 

 

  • Delikatne oczyszczanie skóry naczynkowej
 
Codzienne oczyszczanie twarzy to zabieg niezbędny przy każdym typie skóry, jednak przy skórze naczynkowej musimy zwrócić szczególną uwagę na jego właściwe wykonanie. W tym przypadku należy zrezygnować ze stosowania drażniących i wysuszających kosmetyków oczyszczających na rzecz łagodnych i hipoalergicznych preparatów. Zamiast kosmetyków na bazie mydła i alkoholu w naszym posiadaniu powinny znaleźć się delikatne preparaty o właściwościach nawilżających i wzmacniających barierę ochronną skóry. Przy skórze naczynkowej zdecydowanie należy unikać stosowania peelingów - szczególnie tych mechanicznie ścierających skórę. Takie zabiegi mogą podrażnić skórę naczynkową i zwiększyć jej skłonności do podrażnień oraz popękanych naczynek.
 
  • Krem na pękające naczynka

 

Równie istotnym punktem w codziennej pielęgnacji skóry naczynkowej jest stosowanie odpowiedniego kremu, który wzmocni ściany naczyń krwionośnych i zapobiegnie ich pękaniu. Takie zadanie spełnia m. in. krem do skóry naczyniowej Rosaliac UV Riche La Roche-Posay, w składzie którego znajdziemy witaminę CG, która wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i chroni je przed “pajączkami”, a także witaminę B3, która wzmacnia barierę lipidową skóry i zmniejsza nadwrażliwość naczyń krwionośnych. Skórę naczynkową należy szczególnie chronić przed mrozem oraz nagłymi zmianami temperatur, dlatego zimą najlepiej stosować dodatkowo krem ochronny. Zarówno w zimę, jak i lato, stosowany przez nas preparat powinien posiadać odpowiednie filtry UV, które ochronią skórę naczynkową przed szkodliwym działaniem słońca.

 
  • Łagodzenie podrażnień i zaczerwienień skóry
 
 
Jeżeli nasza skóra posiada bardzo duże skłonności do zaczerwienień i podrażnień, dolegliwości te możemy zmniejszyć poprzez regularne stosowanie wody termalnej o łagodzących i kojących właściwościach. Wodę termalną można aplikować na skórę np. przed nałożeniem kremu lub stosować ją zamiast zwykłej wody z kranu przy przemywaniu twarzy. Pamiętajmy o tym, że twarda woda z kranu wysusza i podrażnia skórę, co wpływa bardzo niekorzystnie na kondycję skóry naczyniowej.
 
 
  • Leki i witaminy uzupełnieniem pielęgnacji skóry
 
 
Skórę naczynkową warto dodatkowo “pielęgnować” od środka przy pomocy odpowiednich leków i witamin. Na korzyść skóry naczyniowej zadziałać może przyjmowanie witaminy C, PP i B2, a także picie naparu z czarnego bzu lub wyciągu z miłorzębu japońskiego. Pamiętajmy jednak, by przyjmowanie przez nas wszelkich dodatkowych środków uzgodnić na początku z dermatologiem.
 
 
  • Specjalistyczne zabiegi dla skóry naczynkowej
 
Z uporczywymi objawami skóry naczynkowej możemy walczyć nie tylko poprzez tradycyjną pielęgnację skóry w domu, ale też poprzez różnorodne zabiegi w gabinetach dermatologicznych. Skórze naczynkowej mogą pomóc naświetlania, zabiegi jontoforezy czy specjalne maski łagodzące, które mają za zadanie wzmocnić naczynia krwionośne i zmniejszyć skłonności skóry do zaczerwienień. W przypadku popękanych już naczynek możemy zdecydować się na ich zamknięcie przy pomocy nowoczesnych zabiegów laserowych czy elektrokoagulacji.
 
 
  • Właściwa dieta oraz unikanie szkodliwych czynników
 
Pamiętajmy o tym, że skóra naczyniowa bardzo gwałtownie reaguje na kontakt z wszelkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi - nie tylko czynnikami atmosferycznymi, ale również spożywanym przez nas jedzeniem. Przy skórze naczyniowej powinniśmy przede wszystkim unikać picia mocnej kawy i alkoholu oraz spożywania ostrych i gorących potraw - to czynniki, które sprzyjają poszerzaniu się naczyń krwionośnych. Na skórę naczyniową bardzo niekorzystnie wpływają również gorące kąpiele, przebywanie w saunie oraz częste i długotrwałe opalanie się.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar