2017-01-18

Włosy

Jakie fryzury będą modne w 2017 roku? Przegląd najmodniejszych propozycji

Każdy nowy rok przynosi wiele zmian, również w świecie mody. Bardzo często okazuje się, że to, co było trendy jeszcze kilka miesięcy temu, teraz jest passe albo pojawia się w nieco odmienionej, odświeżonej wersji. Tak też jest w przypadku fryzur na 2017 rok – jedne z nich są już doskonale wszystkim znane, a inne świadczą o postępujących zmianach w stylizacji włosów.

Fot. pixabay.com

 

Modne fryzury dla krótkich włosów
 
Modne fryzury na 2017 rok dla kobiet z krótkimi włosami to uczesania inspirowana latami 20. i 30. XX wieku. Styl retro to kwintesencja kobiecości, dlatego nic dziwnego, że tak często powracają tego rodzaju stylizacje. W związku z tym, modne fryzury to teraz geometryczne cięcia, fale na włosach, krótki bob, kok w stylu charleston oraz krótka, prosta fryzura, w której włosy sięgają niewiele poniżej uszu. Katalog najmodniejszych fryzur na 2017 rok uwzględnia również chłopięce cięcia z postrzępioną i bardzo krótką grzywką. 
 
Grzywka jest kolejnym elementem, który wpisuje się w najmodniejsze, krótkie fryzury na obecny rok. Największym hitem jest niezwykle krótka grzywka, inspirowana męskimi uczesaniami, ale do fryzur w stylu lat 20. i 30. doskonale będzie pasować prosta, ciężka grzywka, która będzie kończyć się przed linią brwi albo lekko je zakrywać.
 
Modne fryzury dla długich i średnich włosów
 
Kobiety, które mogą pochwalić się długimi i bujnymi włosami mają więcej możliwości upinania ich i eksperymentowania z odważnymi uczesaniami. 
 
Wśród modnych fryzur na rok 2017 przeważają warkocze. Ten trend na nowo został przywołany w minionym roku jako element stylizacji bohoi nadal stanowi jeden z największych hitów w stylizacji fryzur. Różnorodne warkocze to propozycja niemal na każdą okazję – do pracy, szkoły, na wyjście z przyjaciółmi, randkę, a nawet na oficjalne spotkanie oraz własny ślub. Różnorodne sploty dodają kobietom wiele uroku i subtelności, ale mogą też być niezwykle eleganckimi uczesaniami. A do wyboru jest wiele tego propozycji, m.in. warkocz klasyczny albo dobierany, gruby splot wokół głowy tworzący koronę lub cieniutki warkoczyk przypominający opaskę oraz dwa warkocze bokserskie, które stanowiły największy hit podczas minionego lata. Sploty doskonale prezentują się również w formie koczka upiętego nisko, tuż nad samym karkiem. Jeśli dodatkowo wszystkie włosy zostaną pofalowane, a kilka pojedynczych kosmyków będzie swobodnie opadać wzdłuż twarzy to powstanie jedno z najmodniejszych uczesań na rok, który właśnie się rozpoczął.
 
Long bob to kolejna propozycja dla pań z długimi i średniej długości włosami, która była hitem ubiegłego roku i wciąż pozostaje modna, choć w nieco odmienionej wersji. Teraz long bob będzie noszony z grzywką  lub przedziałkiem zaczesanym na bok.
 
Wet look to następna modna propozycja, która może nieco przypominać doskonale znane z ubiegłego roku surferskie fale.  Takie uczesanie można wyczarować przy pomocy odpowiednich kosmetyków do stylizacji: pasty na bazie wosku oraz kremów i lotionów z efektem gloss. Istotą fryzury w stylu wet look nie jest posklejanie i usztywnienie pojedynczych pasm, dlatego należy zrezygnować z żelu i brylantyny, ale nadanie włosom połysku i sprawienie wrażenia, jakby przed chwilą zostały zmoczone wodą. 
 
Grzywka w przypadku dłuższych włosów najmodniej będzie się prezentować w formie upięcia – na bok lub do góry. Może być również bardzo krótka i postrzępiona, ale jest to już propozycja dla odważnych kobiet, które nie boją się eksperymentować z oryginalnymi fryzurami.
 
Co jeszcze będzie modne w uczesaniach?
 
Bez względu na długość włosów, katalog fryzur na rok 2017 prezentuje kolor określany jako rose blond oraz różany pomarańcz, a także świetliste refleksy. Ufarbowane w ten sposób włosy można było dostrzec już kilka miesięcy temu na głowach niektórych artystów i celebrytów, ale to w roku 2017 ma być prawdziwym hitem. 
Kolejnym elementem uczesań, który będzie teraz modny, jest naturalne cięcie pozbawione przesadnej stylizacji. Włosy powinny więc układać się „same”. Aby było to możliwe, konieczne jest właściwe cięcie, które może być wykonane tylko przez profesjonalistów z branży fryzjerskiej.
 
Przedziałek na bok to jeszcze jedna propozycja, która w tym roku będzie dotyczyć każdej kobiety, bez względu na to, jakiej długości ma ona włosy. 
 
Katalog fryzur na rok 2017 wraz ze szczegółowymi opisami poszczególnych uczesań znajduje się na stronie: https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury_a10255/1
 
Artykuł sponsorowany
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar