2016-12-24

Hobby

Prezent last minute. Co ucieszy mężczyznę?

Grzegorz Gofryk, CEE Marketing Communication Manager Stanley Black & Decker Polska.

Tłok w sklepach, brak pomysłu co kupić... Znalezienie prezentu w ostatniej chwili nie należy do najprostszych zadań. Gorączkowo szukamy czegoś oryginalnego, wyjątkowego. Jak to znaleźć? Oto kilka porad, które podpowiedzą co może ucieszyć mężczyznę.
 
 
 - Narzędzia szczególnie dla mężczyzn będą zawsze dobrym wyborem, tak samo jak krawat, kosmetyki, kolejna koszula czy drobna elektronika. Podstawowe narzędzia przydadzą się w każdym domu. Dlatego jeżeli kupujemy prezent dla kogoś kto będzie nim pracował trzeba zwrócić uwagę na to by był one w miarę uniwersalne i trafiły w gust - mówi newsrm.tv Grzegorz Gofryk, CEE Marketing Communication Manager Stanley Black & Decker Polska.
 
Żeby prezent był trafiony wystarczy kierować się prostą zasadą. Zależnie od potrzeb adresata szukać albo sprawdzonych, tradycyjnych narzędzi, albo nowoczesnych technologii ułatwiających pracę.
 
Narzędzia ręczne - zestaw lub multitool?
 
Dostępne na rynku narzędzia ręczne można spotkać pojedynczo lub w zestawach. Jeżeli wiemy co konkretnie przydałoby się obdarowywanej osobie wystarczy wybrać solidne narzędzie, dobrego producenta. Jeżeli jednak taka wiedza jest nam obca, wtedy z opresji wyciągną nas gotowe zestawy podstawowych narzędzi. Mogą one zawierać np.: młotek, kombinerki, wkrętaki i nóż budowlany - czyli to, co zawsze przyda się w trakcie pracy. Innym rozwiązaniem są multitoole, których przewagą jest zmieszczenie 12 zastosowań w jednym narzędziu, tak jak popularne scyzoryki, ale z solidniejszą, odporną konstrukcją.
 
Nowoczesne technologie - nakładka na smartfona i mobilna ładowarka
 
Powszechność smartfonów została także wykorzystana w branży narzędziowej. Są dwa rodzaje urządzeń zewnętrznych, które pozwalają wykorzystać je podczas pracy. Pierwsze z nich to elektroniczne przystawki takie jak Smart Measure Pro, zmieniające zwykły telefon w zaawansowane urządzenie to pomiarów. Po założeniu na obudowę smartfona i włączeniu specjalnej aplikacji wystarczy zrobić zdjęcie - a funkcje matematyczne automatycznie obliczą pole ściany. Taki dodatek zdecydowanie przyspieszy pracę malarzy, tynkarzy, dekoratorów i projektantów reklam zewnętrznych.
 
Drugim sposobem na połączenie ze smartfonem jest możliwość naładowania go za pomocą baterii elektronarzędzi. Można spotkać takie akumulatory wyposażone w wejście USB, które zamienia je w mobilne ładowarki dla telefonów. Jeżeli jednak adresat prezentu posiada już elektronarzędzia warto sprawdzić czy baterie danego producenta pozwalają na zastosowanie nakładki z wejściem USB. Tak wzbogacony akumulator z pewnością pomoże gdy podczas pracy okaże się, że telefon wymaga doładowania. Na rynku dostępne są także baterie, które łączą się z telefonem przez bluetooth, a poprzez specjalną aplikację możliwa jest ich kontrola m.in. stanu załadowania.

Elektronarzędzia mogą być tanie!
 
W ofercie sklepów z narzędziami znajduje się także Multievo - multitool z wymiennymi głowicami. Niewielu majsterkowiczów może pozwolić sobie na zakup kilkunastu elektronarzędzi. Jednak wcale nie należy się ograniczać. Pozwalają one wykorzystać jeden napęd, który kolejne głowice zamienią najpierw w wiertarkę, później w nożyce ogrodowe, następnie w kompresor, a później w pilarkę tarczową. Ponadto takie rozwiązanie ułatwia przechowywanie całego sprzętu do majsterkowania nawet w jednej szufladzie.
 
Kupienie prezentów na ostatnią chwilę to oczywiście zadanie wymagające nie lada sprytu i umiejętności. Zwłaszcza jeśli niewiele wie się na temat odbiorcy prezentu. Jednak prosta zasada, tradycja albo nowoczesność, pozwoli zadowolić każdego miłośnika narzędzi.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar