Strona
Kruk/

2016-10-19

Profilaktyka

Mumomega to, co niezbędne - suplement diety

Zdrowa kobieta w ciąży, dzięki właściwej diecie w sposób naturalny przekazuje dziecku witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju. Problemem może być jednak dostarczenie odpowiedniej ilości zalecanego przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne kwasu tłuszczowego DHA, który obecny jest głównie w tłustych rybach morskich. mumomega to bezpieczna suplementacja DHA, wolna od szkodliwych zanieczyszczeń, toksyn i dodatków chemicznych. 

 
mumomega to, co niezbędne 
 
suplement diety  dla kobiet w ciąży i karmiących piersią
 
Bogaty w DHA olej z ryb morskich i olej z wiesiołka produkowane według standardów farmaceutycznych.
 
Spożywanie kwasu DHA przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.
 
mumomega to pewność, że zalecany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu i wzroku, kwas DHA przyniesie obiecane korzyści dla matki i dziecka.

mumomega to jedyny naturalny preparat na polskim rynku dla kobiet w ciąży i karmiących, który posiada potwierdzoną w badaniu klinicznym wchłanialność DHA przez organizm matki i dziecka oraz gwarantuje właściwe przemiany metaboliczne dzięki zbilansowanemu połączeniu aż 4 wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

mumomega to pierwszy naturalny preparat z kwasami tłuszczowymi dla kobiet w ciąży i karmiących, który uzyskał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
 
Wielonienasycony kwas tłuszczowy omega-3 DHA ma niekwestionowaną pozycję w zaleceniach suplementacji dla kobiet w ciąży. DHA odpowiada za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Jego stosowanie rekomendowane jest już w okresie planowania ciąży i powinno trwać nawet po zakończeniu okresu karmienia piersią w celu uzupełnienia zapasów DHA u kobiety. Niemniej jednak istotne jest, czy dostarczany DHA jest rzeczywiście wchłaniany przez organizm matki i czy aktywnie jest przekazywany dziecku.
 
W badaniu klinicznym udowodniono, że mumomega przyjmowana w ciąży dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, o czym świadczy podniesienie poziomów DHA w surowicy krwi w grupie kobiet w ciąży przyjmującej mumomega, przy braku zmiany bądź spadku w grupie kobiet w ciąży przyjmującej preparat nieaktywny (placebo). DHA z mumomega dobrze penetruje przez barierę łożyskową (tu bardzo ważną rolę odgrywa kwas tłuszczowy omega-3 EPA wspomagający transport), o czym świadczy znacząco wyższy poziom DHA w krwi pępowinowej u dzieci kobiet przyjmujących mumomega.
 
Dodatkowo mumomega zawiera nie tylko DHA, ale w jej skład wchodzą 4 wielonienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3: DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA. Taki skład pozwala zabezpieczyć równowagę metaboliczną. Podawanie samego DHA może być niewystarczające do zapewnienia odpowiednich korzyści dla płodu ze względu na możliwe zaburzenia tej równowagi.
 
Standard farmaceutyczny gwarancją jakości i bezpieczeństwa
W sprawach jakości i bezpieczeństwa nie idziemy na kompromisy. Podczas procesu produkcji upewniamy się, że olej nie zawiera żadnych substancji toksycznych i nie stanowi zagrożenia ani dla matki ani dla dziecka. Analizy w niezależnym laboratorium potwierdzają, że każda seria mumomega w pełni spełnia kryteria UE/WHO, ograniczając tym możliwość obecności toksyn takich jak dioksyny, PCB czy rtęć.

Naturalność i czystość
Oleje stosowane w suplemencie diety mumomega są niekwestionowanej czystości. Kwasy omega-3 pochodzą z przygotowanego według standardów farmaceutycznych oleju z ryb morskich. Olej ten składa się w 70% z kwasów tłuszczowych omega-3, głównie DHA. Źródłem oleju jest tuńczyk z czystych mórz południowych (okolice Chile), który zawiera szczególnie duże ilości DHA. Olej charakteryzuje się również podwyższonym poziomem omega-6 AA.
 
Kwasy omega-6 pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanego oleju z wiesiołka dwuletniego. Olej z wiesiołka jest źródłem najłatwiej biodostępnego GLA. Dla przykładu aktywność biologiczna GLA z wiesiołka jest 7 razy wyższa od GLA z ogórecznika. Wiesiołek wykorzystywany przy produkcji mumomega, rośnie w uprawie organicznej, co zapewnia naturalny olej z gwarancją braku jakichkolwiek sztucznych środków chemicznych i pestycydów.
 
Kwasy tłuszczowe w mumomega są w naturalnej formie trójglicerydów, suplement nie zawiera form syntetycznych kwasów tłuszczowych. Badania wskazują, że kwasy tłuszczowe dostarczane w swojej naturalnej formie mają większą dostępność biologiczną niż formy przetworzone bądź syntetyczne, co pozwala na uzyskanie maksymalnej skuteczności i wchłaniania.
 
Brak sztucznych dodatków 
W skład suplementu diety mumomega wchodzą tylko wielonienasycone kwasy tłuszczowe i antyutleniacz naturalnego pochodzenia (witamina E z soi nie modyfikowanej genetycznie). Produkt nie zawiera żadnych dodatków smakowych, środków barwiących lub sztucznych składników.
 
Skład mumomega:
 • Olej z ryb morskich o wysokiej zawartości DHA
 • Olej z wiesiołka
 • Przeciwutleniacz – witamina E (jako D-alfa tokoferol uzyskany z soi)
 • Kapsułka: żelatyna, glicerol, woda
 
Jedna kapsułka (dzienna porcja) dostarcza:
 • Omega-3
 • DHA – 300mg
 • EPA – 42mg
 • Omega-6
 • GLA – 15mg
 • AA – 8,4mg
 • Witamina E – 2,8 mg (28% zalecanego dziennego spożycia)
 
mumomega nie zawiera:
 • sztucznych aromatów
 • sztucznych barwników
 • środków konserwujących
 • substancji słodzących
 
Wskazania do stosowania:
 • Przed zapłodnieniem: Na 3 miesiące przed planowaną ciążą w celu zbudowania puli zapasów kwasów tłuszczowych.
 • W okresie ciąży i laktacji: W celu zapewnienia odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych kobiecie oraz rozwijającemu się płodowi i niemowlęciu.
 • Po zakończeniu karmienia piersią: Przez okres 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią w celu uzupełnienia możliwych niedoborów kwasów tłuszczowych powstałych u kobiety w wyniku ciąży i laktacji. 
 
Sposób stosowania: jedna kapsułka dziennie podczas posiłku
 
Cena w aptece: 30 kapsułek ok. 59zł
 
Wyłączny dystrybutor w Polsce: Qpharma Sp. z o.o.
 
 

Komentarze (2)

Sylwia TR (2017-01-24 13:08:12)
Bardzo dobre
Z mumomega korzystałam nie tylko od początku ciąży, ale również jak karmiłam żeby wzbogacić skład mojego mleka i przekazać kwasy omega dziecku. Polecam przebadane klinicznie i dlatego najlepsze. Polecam
Odre (2016-12-27 11:52:39)
ok
Mumomegę zaczęłam brać w 13 tygodniu ciąży z powodu małej ilości spożywanych przeze mnie produktów zawierających kwasów omega DHA. Teraz wiem, że powinnam je brać od początku ciąży a nawet przed. Bardzo dobre kwasy, które są bardzo ważne szczególnie w II i III trymestrze kiedy to bardzo intensywnie rozwija się układ nerwowy i wzrok dziecka. Bardzo dobrze przyswajalne z dobrymi opiniami wśród lekarzy, którzy te kapsułki polecają.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar