2016-10-17

Hobby

Masterclass z Lang Langiem w Warszawie podczas Allianz Junior Music Camp 2016

Allianz oraz Lang Lang International Music Foundation mają wspólną wizję - zainspirować nową generację muzyków klasycznych i dzielić się swoją pasją muzyczną.

Po Monachium, Wiedniu i Barcelonie czwarta edycja Allianz Junior Music Camp 2016 odbędzie się w Warszawie, w dniach 2-8 listopada 2016 r. Punktem kulminacyjnym tygodniowego obozu muzycznego będzie udział w zajęciach w klasie mistrzowskiej pod okiem samego Lang Langa. Masterclass odbędzie się 7 listopada 2016 roku w Teatrze Polskim. 

Spośród wielu zgłoszeń Lang Lang International Music Foundation wybrała finałową dziesiątkę utalentowanych pianistów z Chin, Niemiec, Włoch, Irlandii, Polski, Hiszpanii, RPA, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i USA.

- Dla wybranych adeptów muzyki udział w AJMC to spełnienie marzeń, gdyż będą mogli podzielić się swoją miłością do muzyki klasycznej ze sławnym pianistą Lang Langiem. Mamy przyjemność powitać również naszego polskiego uczestnika, który może pójść w ślady Ziemowita Świtalskiego – Ambasadora Muzycznego Allianz, który brał udział w obozie w Barcelonie w 2014 roku – powiedział Michał Podogrodzki, dyrektor Departamentu Marketingu Allianz Polska.  - Ziemowit miał okazję zagrać z Lang Langiem na wspólnym koncercie podczas inauguracyjnego spotkania Bayernu na stadionie Allianz Arena w Monachium. Allianz Polska ufundował też młodemu pianiście koncertowy fortepian Steinway, pomagając mu w drodze na muzyczne szczyty. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja pozwoli odkryć kolejne wielkie talenty – dodał  Michał Podogrodzki z Allianz Polska.

 

Podczas tegorocznej Allianz Junior Music Camp uczestnicy wezmą udział w indywidualnych lekcjach gry na fortepianie u profesorów Szkoły Wyższej Muzyki i Teatru w Monachium oraz w zajęciach szkolnych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W przerwach między zajęciami młodzi pianiści będą mieli także okazję uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych w Warszawie i odwiedzić Żelazową Wolę. 

Podczas dwugodzinnej klasy mistrzowskiej – Masterclass - każdy z uczestników Allianz Junior Music Camp zagra wybrany utwór solowy przygotowany zgodnie ze wskazówkami mistrza Lang Langa. Około 700 widzów będzie mogło wysłuchać tego niezwykłego koncertu. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie utwór na cztery ręce odegrany wspólnie przez młodych muzyków i Lang Langa. 

- Obserwując nowe pokolenie ambasadorów muzycznych, dzieci, które razem grają i dzielą się wspólną pasją i propagując w ten sposób potęgę muzyki, szerokiej publiczności sprawia, że patrzę z optymizmem na przyszłość świata fortepianu – powiedział Lang Lang.

 - W Allianz, wierzymy w moc muzyki. Muzyka zawsze była istotna dla ludzkości, dawała siłę ludziom w każdym wieku i kulturze, aby mogli wyrazić siebie i zjednoczyć się we wspólnym duchu. Wraz z Lang Lang International Music Foundation, ośmielamy młode talenty, aby podążały za swoimi marzeniami, aby mieli odwagę rozwijać swoje umiejętności wykorzystując to jedyne w swoim życiu doświadczenie, jakim jest uczestnictwo w Allianz Music Camp - powiedział Christian Deuringer, szef Global Brand Management w Allianz SE.

- Patrząc na sukces trzech wcześniejszych edycji Allianz Junior Music Camp w Monachium, Wiedniu i Barcelonie – bardzo się cieszę, że to Warszawa jest gospodarzem programu w tym roku. Obóz muzyczny zrzesza młode talenty z całego świata, znosząc różnice kulturowe i zapewniając przyjemne środowisko, w którym mogą dzielić się swoją pasją do muzyki klasycznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z czteroletniej współpracy z naszym partnerem Allianz, ponieważ odgrywa kluczową rolę w sukcesie Junior Music Camp – powiedział mówi Leszek Lukas Barwiński Dyrektor Generalny Lang Lang International Music Foundation.

Tegoroczny Allianz Junior Music Camp jest organizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, który zajmuje się ochroną dziedzictwa kulturowego Chopina i organizacją prestiżowych konkursów Chopinowskich.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar