2007-01-27

Nowinki

KONKURENCJA, STRES, SZYKANY...

Pierwsi mężczyźni wyszli na wybieg dopiero na początku lat osiemdziesiątych. Niewiele z nas pamięta jeszcze spektakularną kampanię reklamową wody toaletowej Davidoff, w której po raz pierwszy wykorzystano nagość męskiego ciała.

Modele męscy nie mają łatwo w branży modelingowej. Są bardziej narażani na stres niż modelki. Zazwyczaj model kojarzony jest z próżnością, samolubstwem i narcyzmem, a przede wszystkim modeli kojarzymy jako osoby zniewieściałe, a nawet homoseksualne.

Mimo obiegowej opinii, że branża modelingowa to środowisko ludzi próżnych i wyjątkowo szczęśliwych nie jest to aż tak łatwy i przyjemny zawód. Praca w tym zawodzie wymaga bardzo dużo determinacji, cierpliwości, odporności psychicznej i fizycznej - bez tych cech możesz łatwo się załamać niepowodzeniami lub krytyką. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną zostać modelami.

Jak musi wyglądać model?
Warunki, jakie spełnić musi model, są surowe i jasno określone. Większość modeli ma od 17 do 21 lat, wzrost powyżej 180 cm, proporcjonalną budowę, a także takie cechy charakteru jak punktualność, cierpliwość i niezawodność. Modele męscy zarabiają o wiele mniej niż ich koleżanki. Stawki zaczynają się od ok. 500 złotych dla nowicjusza do 20 tysięcy dla gwiazdora za sesję.

Praca modela to ciężka harówka! Decydująca jest często nie tyle uroda - ile wzrost, proporcje, wiek i - najważniejsze - indywidualność. Większość modeli, modelek zdobywała swoją pozycję ciężką pracą, ćwiczeniami, dyscypliną - modeling nie jest tylko zabawą, jak mylnie sądzi wiele osób... Niekiedy sesje zdjęciowe trwają po kilkanaście godzin i wcale nie ułatwiają życia.

Niezależnie od tego jak ciężka praca by to była, niezależnie od wymagań, który by nagle przed nami stanęły, wiele kobiet jak i mężczyzn marzy o pracy modela czy moledki i niektórym się udaje.

Za tych, którzy mają takie właśnie marzenie trzymamy kciuki, życzymy powodzenia i nie poddawajcie się.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar