2007-01-24

CIEKAWOSTKI

BRUNETKI, BLONDYNKI...

Nie wiem co sądzą mężczyźni, czy kobiety. Najważniejsze chyba jest, gdy druga oaoba ma to coś, a dla każdego "to coś" oznacza coś innego. Ja np. za prawdziwą Polkę o słowiańsiej urodzie uważam typową blondynkę, których w naszym kraju tak wiele, i często jedna piękniejsza od drugiej.

W opinii mężczyzn brunetki są bardziej zmysłowe i namiętne niż blondynki. Wielbiciele blondynek uważają natomiast, że jasna skóra jest bardziej delikatna i wydziela łagodniejszy zapach. Blondynki są podobno mniej seksy, ale za to bardziej kobiece.

Ciemna karnacja.
Zwolennicy ciemnej karnacji twierdzą, że taka skóra sprawia wrażenie jednolitej, nie widać na niej wyprysków i zmian skórnych, a w trakcie gry erotycznej wydziela intensywny zapach kojarzący się z piżmem. Oliwkowa cera kojarzy się z ciemnymi włosami.
Kobiety zwracają znacznie mniejszą uwagę na karnację partnera. Przepytywane na ten temat zwykle odpowiadają to dla mnie nie ma znaczenia. Może dlatego, że to dla mężczyzn bodźce wzrokowe mają podstawowe znaczenie. Istnieje pewna ciekawa prawidłowość: kobiety pełne seksu wolą brunetów, a kokietki lubiące pieszczoty blondynów.

Bruneci.
Wiele kobiet skłonna jest przypisywać brunetom zmysłowość, ale i skłonność do... niewierności. Być może działa tu stereotyp włoskiego amanta, ale jest on na tyle atrakcyjny, że jego wielbicielki skłonne są patrzeć przez palce na oglądanie się za innymi kobietami, licząc, że partner zmieni się pod ich wpływem.

Karnacja.
Kolor włosów kojarzony jest zwykle z "odpowiednią" karnacją skóry. Według tego stereotypu prawdziwa blondynka ma cerę jasną, brunetka smagłą. Istnieją jednak "smakosze" różnych kombinacji, którzy preferują typ: jasnej karnacji skóry z ciemnymi włosami, rzadziej odwrotnie.

Włosy.
Dla wielu mężczyzn seksy jest kasztanowy kolor włosów. Blond uważają za kobiecy, platynowy za tajemniczy, rudy za wyrafinowany seksualnie. Dwa kolory włosów działają na mężczyzn aseksualnie. Dlatego panie powinny wystrzegać się fioletów i siwizny.

Życie.
A jaka jest prawda o tych preferencjach? Taka, że gdy ideałem dla kobiety są wysocy bruneci to nagle okazuje się, że większość mężczyzn w jej życiu to blondyni. Wielbiciel dużego biustu często żeni się z drobną, prawie płaską dziewczyną, tak kobiety marzące o ognistych brunetach zwykle wiążą się na stałe z łysiejącymi blondynami.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar