Diky

2007-01-18

WARTO WIEDZIEĆ

CO TO JEST FENG SHUI?

Można śmiało użyć stwierdzenia, że sztuka Feng Shui jest psychologią przestrzeni. Niezależnie czy zdajesz sobie sprawę czy nie - przestrzeń która Cię otacza na co dzień ma na Ciebie wpływ - i to o wiele większy niż byś mógł początkowo przypuszczać.

Możesz sobie zadać pytanie, czy coś, co powstało w odmiennej kulturze i tyle lat temu ma prawo bytu w dzisiejszej czasach. Pytanie jak najbardziej na miejscu i odpowiedź na nie brzmi - tak, sztuka Feng Shui jak najbardziej sprawdza się i ma prawo bytu w naszej kulturze i w naszych czasach. Niezależnie od stopnia rozwoju cywilizacji i kultury pewne aspekty życia są niezmienne.

Ludzie komunikują się ze sobą i wchodzą w związki i relacje na całym świecie. Także większość prowadzi życie zawodowe i pracuje, zarabia pieniądze. I było tak zarówno tysiące lat temu jak i jest teraz. Zmieniła się otoczka ale nie struktura relacji. Tak samo jak człowiek żyjący setki lat temu zastanawiał się czy pozna jakąś interesującą partnerkę czy też znajdzie dobrze płatną pracę, tak i dziś te i podobne wyzwania stoją przed wieloma z nas.

Sztuka Feng Shui oczywiście nie jest magicznym panaceum na wszystko. Jednak właściwie zastosowana powoduje stworzenie takiego otoczenia, które stymuluje jej użytkowników i tak wpływa na nich, że łatwiej podchodzą do wyzwań i problemów stojących przed nimi.

Tylko sobie wyobraź - jeżeli wpływ przestrzeni nie sabotuje Twoich dążeń i działań to o ile łatwiej możesz osiągać swoje cele, które wcześniej być może wydawały się nie do zrealizowania? Ile trudności i problemów możesz uniknąć?

Często zdarza się, że problemy które spotykają ludzi są wprost konsekwencją fatalnego oddziaływania przestrzeni. Oczywiście nie piszę, że jest tak w Twoim przypadku. Z pozoru nieistotne drobiazgi potrafią wpływać bardzo istotnie na przebieg spraw, które Ciebie dotyczą. Sztuka Feng Shui zajmuje się między innymi ustaleniem wpływu owych - oczywiście tylko z pozoru - nieistotnych rzeczy i taką modyfikacja przestrzeni, aby w maksymalnym stopniu wspierała Twoje działania.

Modyfikacja przestrzeni nie polega na zmianie wystroju mieszkania czy firmy na chińską restaurację. Tego typu działania są zbędne. Istnieje olbrzymi arsenał środków i możliwości modyfikacji przestrzeni w sposób dopasowany do naszej kultury, do zastanego wystroju wnętrz. Jak najbardziej słuszne jest stwierdzenie, że dobrego Feng Shui nie widać - jedynie odczuwa się jego oddziaływanie.

Feng Shui a biznes
Mógłbyś zapytać - czy to ma sens? Tak, ma i to jak najbardziej. W dzisiejszych czasach wzmożonej konkurencji i szybkiego przepływu informacji wcale nie wygrywa firma będąca lepsza o 30% czy 40% od swojego poprzednika. Decydują wręcz ułamki procent, promile.

Zastosowanie sztuki Feng Shui czyli: zharmonizowanie działań firmy z otoczeniem; odpowiednia aranżacja przestrzeni dla pracowników i klientów; wizualizacja firmy mająca określony wpływ na klientów i konkurencję; wykorzystanie w odpowiedni sposób wiedzy z zakresu psychologii oddziaływania przestrzeni na ludzi potrafi zapewnić znacznie więcej niż jedynie promile przewagi. W wielu przypadkach może być kluczem do osiągnięcia sukcesu. Przekonali się już o tym Ci, którzy skorzystali z sztuki Feng Shui.

NIc o takich osobach nie słyszałeś? Możliwe, odpowiedz sobie tylko na pytanie czy Ty chwaliłbyś się konkurencji skuteczną metodą zwiększenia swej konkurencyjności i skuteczności działania?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar