2014-04-11

ROZRYWKA

Film To skomplikowane z Meryl Streep

Często narzekamy, że w telewizji  tak naprawdę nie ma co obejrzeć. Ostatnio, bardziej przez przypadek niż zamierzenie, udało mi się zobaczyć ciekawą komedię reżyserki filmu "Czego pragną kobiety" - Nancy Meyers "To skomplikowane". Czy fajnie spędziłam czas?
 

 


Film Nancy Meyers "To skomplikowane" nie należy do nowości, można było go obejrzeć w 2009 r. ale czasem warto sięgnąć po coś starszego. Do zwrócenia uwagi na ten film może nakłaniać dobra obsada. W filmie możemy zobaczyć świetną jak zwykle Meryl Streep, dawno niewidzianego Aleca Baldwina i Steve`a Martina, za którym osobiście nie przepadam, gdyż w większości swoich filmów po prostu robi z siebie idiotę, jednak tutaj jego postać wzbudza w widzu mnóstwo sympatii i miło się go ogląda na ekranie. Meryl Streep w filmie wygląda zachwycająco, dojrzała, ale piękna kobieta, a pana Baldwina również było miło zobaczyć i sprawdzić w jakiej jest formie.

Film opowiada o dwójce rozwodników (Meryl Streep i Alec Baldwin), którzy przeszli wiele, kochali się, by potem nie móc się znieść. Jak częsta sytuacja w życiu codziennym. Od rozwodu głównych bohaterów mija 10 lat i dzięki temu negatywne uczucia zniknęły, a byli małżonkowie nagle lądują w łóżku. Film jest sklasyfikowany jako komedia romantyczna, ale ja bym powiedziała, że jest to po prostu komedia, z mnóstwem śmiesznych dialogów i humorem sytuacyjnym. Film lekki, jednak po jego obejrzeniu człowiek na chwilę się zatrzyma, by zastanowić się nad relacjami z mężem, bądź byłym mężem, czy przyjazna relacja po rozwodzie jest naprawdę możliwa? Czy rozwodząc się, całkowicie przecinamy nić, która nas ze sobą kiedyś łączyła? Bohaterowie filmu pokazują, że mimo, iż ich życie potoczyło się innymi torami, to uczucie nie wygasło, i zawsze będzie się tliła jakaś iskierka. W tym wszystkim pojawia się również ktoś trzeci (Steve Martin), sympatyczny projektant, który ma rozbudować kuchnię głównej bohaterce i który od początku jest w niej zakochany. Jednak relacje między byłymi małżonkami skomplikowały całą sytuację.

Film jest bardzo przyjemny, wywołuje uśmiech na twarzy, ogląda się go bardzo dobrze. Gra aktorów jest bez zarzutu, w końcu mamy doczynienia z osobowościami w świecie kina. Miło jest czasem oderwać myśli od życia codziennego i obejrzeć coś tak przyjemnego, a nie łatwo jest stworzyć dobrą komedię.

Serdecznie polecam
Redakcja udziewczyn.pl
 

Komentarze (1)

slena1986 (2014-04-12 23:39:52)
:)
Bardzo lubię Meryl Streep, więc film z miłą chęcią obejrzę:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar