2014-03-12

KSIĄŻKA

Książka Idealne życie Katarzyny Kołczewskiej

Tagi: książka
Miała idealne życie. Dlaczego postanowiła się zabić? „Idealne życie”, nowa powieść Katarzyny Kołczewskiej, to wciągająca, zaskakująca opowieść o życiu kobiety, której nikt nie znał naprawdę.

 

 


Elżbieta, dyrektorka firmy farmaceutycznej, zaskakuje wszystkich. Mąż, rodzina, współpracownicy – nikt nie może pojąć, dlaczego to zrobiła. Miała przecież wszystko – świetną pracę, piękny dom, kochającego męża, idealne dzieci.

Ewa jest niezamożną, sfrustrowaną nauczycielką z Sandomierza. Długo nie może otrząsnąć się z szoku po czynie siostry. Ale przede wszystkim nie może zrozumieć, co pchnęło Elżbietę do tej niewytłumaczalnej decyzji. A może nie była to wcale jej decyzja?

Wie, że musi pojechać do Warszawy. Musi dowiedzieć się, co, tak naprawdę, działo się w życiu Elżbiety. Czy prowadziła faktycznie idealne życie?

„Idealne życie” potwierdza nieprzeciętny talent Kołczewskiej do ukazywania ludzi w sytuacjach niby-codziennych, a tak naprawdę ekstremalnych. Ta emocjonująca powieść w na przemian dotkliwy i żartobliwy sposób pokazuje, jak złudne jest poczucie, że rodzina to ci, których znamy. Ile tajemnic, kłamstw i niedomówień trzeba, by prowadzić „idealne życie”? Ile jesteśmy gotowi zapłacić, by inni widzieli nasze życie jako „idealne”? Co jest najważniejsze? Pieniądze, luksus i prestiż? A może jednak są rzeczy, których nie można kupić? W „Idealnym życiu” nie ma prostych recept. Jest za to życie – w najciekawszej, bo sensacyjnej odsłonie.
Jakub Winiarski, pisarz, krytyk, nauczyciel pisania.

Katarzyna Kołczewska mieszka z córką i psem na warszawskim Mokotowie. Z wykształcenia jest lekarzem, z wyboru prywatnym przedsiębiorcą, z zamiłowania pisarką. Zadebiutowała w 2013 roku świetnie przyjętą przez czytelników powieścią „Kto, jak nie ja?”


 

Komentarze (1)

slena1986 (2014-03-12 22:25:17)
:)
Zapowaida się ciekawie... Ale czy jakąkolwiek kobietę można poznać tak naprawdę całkowicie...? 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar