2014-01-23

KSIĄŻKA

Wyłącz zanim będzie za późno

Tagi: książka
„Wyłącz zanim będzie za późno. Uzależnienie od komputera i Internetu”
Petra Schuhler, Monika Vogelgesang
„Czy to my mamy komputer i Internet, czy też komputer i Internet mają nas? Spotkanie ze znajomymi – na czacie, szukanie miłości – na portalach randkowych, a do tego bogaty świat gier. W jednej chwili mogę stać się fascynującym rozmówcą, atrakcyjnym towarzyszem życia, a nawet superbohaterem ratującym świat. W wirtualnym świecie łatwo zafałszować rzeczywistość albo ulec urokowi pozornie bezproblemowego życia. Może więc wyłącz zanim będzie za późno?”

 

Autorki książki, doświadczone terapeutki prowadzące klinikę dla osób uzależnionych od komputera i Internetu, wskazują na źródła uzależnień od gier komputerowych, czatów internetowych i surfowania po internecie. To najczęściej rozdźwięk pomiędzy poczuciem własnej wartości w świecie realnym i w świecie wirtualnym.

Autorki opisują autentyczne doświadczenia i terapie swoich pacjentów. Wnikliwie wyjaśniają słownictwo używane w grach komputerowych i na różnych portalach oraz wpływ kryjących się za nim treści na ludzką psychikę. Całość została wzbogacona materiałami graficznymi obrazującymi poszczególne zagadnienia. W każdym rozdziale znajdują się karty do pracy własnej, które mają pomóc w pracy nad sobą.

„Wyłącz zanim będzie za późno” to doskonały poradnik dla tych, którzy szukają dróg wyjścia z problemu uzależnienia od komputera Internetu, jak i dla terapeutów. Bliscy osób uzależnionych znajdą tu cenne informacje na temat przyczyn, mechanizmów i objawów choroby naszych czasów.

*****
Autorki: Petra Schuhler, Monika Vogelgesang
Tytuł: Wyłącz zanim będzie za późno. Uzależnienie od komputera i internetu.
Stron: 224
Cena: 29 zł

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar