2013-12-23

Oczy

Bożonarodzeniowy make-up – co wypada, a co nie?

Reklamy telewizyjne uzmysławiają nam, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Trzeba zaplanować wiele istotnych rzeczy, takich jak zaproszenie gości, wybór menu na kolację wigilijną, zakup upominków dla najbliższych. Ale jeśli to my organizujemy wigilię, nie możemy w tym świątecznym szaleństwie zapomnieć o sobie.
 
Zatrzymaj się na moment
 
Im bliżej świąt, tym więcej spraw będzie do załatwienia. I nawet jeśli rozdzielimy zadania między bliskich, najprawdopodobniej większość i tak spadnie na naszą głowę. Czasem trzeba zwolnić lub wręcz się zatrzymać, aby przyjmując gości przy wigilijnym stole nie wyglądać jak styrana i umęczona niewolnica.
 
Spróbujmy rozplanować wszystko tak, aby 24 grudnia zostało nam tylko dokończenie pracy – podgrzanie przygotowanych potraw, ugotowanie tego co musi być świeże i nakrycie stołu. A tym mogą się zająć dzieciaki. Nam wówczas pozostanie kilka chwil na zadbanie o swój wygląd.
 
Elegancko, subtelnie i z wdziękiem
 
Te trzy przymiotniki odnoszą się zarówno do stroju, jak i makijażu. Zbyt mocny i krzykliwy będzie wyglądał nie na miejscu. Wykonany źle i nieodpowiednimi kosmetykami może nie wytrzymać na twarzy, gdy tuż przed wieczerzą będziemy smażyć karpia.
 
Są pewne trendy, które zawsze są w modzie. Obowiązująca kolorystyka to odcienie beżu, karmelu, złota i czerwieni. Czyli wszystko to, co jest ciepłe i przytulne jak święta, które powinny być ciepłe i rodzinne.
 
Jeśli stawiamy nacisk na oko, bo obawiamy się, że pomadka szybko zetrze nam się z ust, możemy oprószyć powiekę złotym i brązowym cieniem robiąc coś w stylu karmelowego smoky-eye. Klasyczny makijaż smoky będzie zbyt mocny i zwyczajnie nie na miejscu. To uroczysta kolacja, a nie parkiet klubu nocnego.
 
Jeśli wolimy podkreślić usta, godny polecenia będzie klasyczny makijaż z czerwoną pomadką. Ponadczasowa czarna kreska narysowana eyelinerem i rzęsy dobrze podkreślone tuszem pogrubiającym, np. Colossal firmy Maybelline, dopełnią całości. Podstawą jest dobra jakościowo pomadka, która od razu nie zniknie z ust. W przeciwnym razie ryzykujemy nie do końca odświętnym wyglądem.
 
Jednak w ten wieczór i tak największą ozdobą będzie uśmiech bez względu na to, czy ubierzemy go w pomadkę, czy pozostawimy naturalnym.

Komentarze (5)

marzenka (2014-04-10 09:24:43)
odpoczynek
 W tym codziennym pędzie zapominaamy czasem o sobie i później zmęczenie wychodzi na twarzy. Jeżeli co jakiś czas zwłaszcza w czasie świąt gdzie nery i stres pomyslimy o swoim relaksie i zorganizujemy sobie wyjście do kosmetyczki czy nawet długą relaksacyjną kąpiel możemy wyglądać i czuć się naprawdę lepiej.
basieńka (2014-04-04 20:05:23)
Makijaż
Elegancko, subtelnie i z wdziękiem nie tylko na święta. Dobrze jest mieć taki makijaż codziennie a na imprezę zawsze można zaszaleć z kolorami, byleby oczywiście nie przesadzić.
gosia (2014-04-04 00:17:37)
świeta
 Akurat w czasie świat staram sie znaleźć chwilkę dla siebie może nie od razu do kosmetyczki ale na pewno dobry makijaz zrobiony na spokojnie poprawia świateczny zabiegany nastrój 
misia (2014-04-03 12:48:32)
Porady
Czas już pomysleć o Wielkanocy. :) Niemniej porady tego typu są cenne przez cały rok.
cialkozieleni (2014-01-31 14:48:11)
złoty środek
 wszystko dobre jest jak dlote rzęsy i ich kępki tez mają swój czas, 5 min.,sklepy oferują cudeńka, tylko czy we wszystkim człowiek będzie czuł sią dobrze???
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar