2013-11-05

DEKORACJA WNĘTRZ

Wiedeń zaprasza na pierwszą Noc Designu

Tagi: dekoracje
Austriacka stolica przygotowała dla miłośników designu nie lada gratkę. 08. listopada 2013 r. obędzie się tu po raz pierwszy Noc Designu. Jest to kulminacyjne wydarzenie trwającej do końca listopada wiedeńskiej Jesieni Designu.
 


Fot. das möbel > das geschäft
 


Wiedeńska Noc Designu wpisuje się w cały szereg z sukcesem organizowanych wydarzeń kulturalnych jak „Noc muzeów“, „Noc kościołów, „Noc teatrów“. Jej celem jest zaprezentowanie Wiednia jako miasta designu oraz wzmocnienie pozycji istniejącej lokalnej sceny designu. Organizatorzy pragną stworzyć platformę wymiany i komunikacji, która umożliwi nawiązywanie nowych kontaktów i stanie się inspiracją dla nowych projektów z dziedziny projektowania.

Wybrane wiedeńskie instytucje ale również sklepy i galerie zapraszają 08. listopada w godzinach 17.00 – 22.00 na szereg ciekawych pokazów i wystaw, ale też dyskusji i warsztatów. Oficjalny początek imprezy nastąpi w stilwerk Wien przy Praterstraße 1. Wśród uczestników tegorocznej imprezy są raczej firmy i studia lokalne m.in.: Designmarkt Edelstoff, Die Sellerie, Lobmeyr, Lohner, Wittmann Möbelwerkstätte. To jednak dopiero początek, a organizatorzy myślą o systematycznym rozwoju idei Nocy Designu w Wiedniu.

Bliższe informacje oraz mapa lokalizacji na stronie: www.langenachtdesdesign.at

Wiedeńska Noc Designu
08. listopad 2013, godz. 17.00- 22.00

różne lokalizacje
Wiedeń

 Fot. die Sellerie
Fot. Huber & Lerner
Fot. Lohner

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar