2008-01-01

PLOTKI

Będzie 8 książka Harrego?

Pokusa...
Autorka Harrego Pottera - J.K. Rowling po raz pierwszy przyznała, że mogłaby napisać 8 książkę o przygodach ulubionego bohatera dzieci - młodego czarownika, Harrego. Rowling, 42 lata, przyznaje, że ma słabsze momenty, w których czuje, że napisze ósmy tom. Jedna z największych fanek Pottera - 14-letnia córka Rowling Jessica -już od jakiegoś czasu wywiera na mamie presję, by ponownie móc odwiedzić krainę przygód czarownika.

Prawdopodobne jest również to, że młodsze dzieci Rowling - David i Mackenzie - wkrótce dołączą do klanu wielbicieli tej powieści, gdyż właśnie odkrywają tę fascynującą książkę. Jeżeli pojawi się 8 tom Harrego to autorka mocno wątpi, że będzie to książka skupiająca się głównie na Harrym, więc kto stałby się tym razem głównym bohaterem?

Nie o Harrym...
Pisząc 7 tom powieści Rowling była przygotowana na pożegnanie się z 17-letnim "związkiem" z czarodziejem, ale w wywiadzie dla magazynu Time, który umiejscowił Rowling na 3 miejscu na liście Najlepszych Ludzi Roku, powiedziała: "Zdarzają się chwile, słabsze momenty, w których jestem skłonna oddać się pokusie i w końcu stwierdzam, że tak... będzie 8 tom Harrego Pottera. Jeżeli napiszę kolejną książkę o przygodach Pottera, a mocno w to wątpię, to nie sądzę, że Harry będzie głównym bohaterem, gdyż czuję, że jego historię opowiedziałam już w pełni. Ale to wszystko stoi pod wielkim znakiem zapytania. Dajmy temu 10 lat." Tymczasem Rowling jest zaangażowana w dwa projekty pisarskie: powieść dla dorosłych oraz "polityczną bajkę", a także udziela się w organizacjach dobroczynnych.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar