Diky

2006-12-27

WARTO WIEDZIEĆ

PRZEMOC W ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Jak Święta Bożego Narodzenia Chrześcinaie obchodzą w krajach objętych wojnami, i wszelkimi konfliktami zbrojnymi? Są to Święta w atmosferze przemocy, strachu i często wielkich przeszkód związanych z chęcią i mozliwością obchodzenia tych świąt.

Przywódca Kościoła Rzymskokatolickiego w Ziemi Świętej, łaciński patriarcha Michel Sabbah, wezwał do zakończenia walk między palestyńskimi odłamami oraz do wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych.

W Izraelu setki wiernych zgromadziło się na placu Żłóbka i w okolicy Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Armia izraelska zmniejszyła ograniczenia na czas Bożego Narodzenia. W Indonezji dziesiątki tysięcy policjantów stanęło przy kościołach po tym, jak Zachód ostrzegł, że bojownicy islamscy mogą przeprowadzić ataki bombowe w czasie świąt. W Chinach, niegdyś uważane za zachodnią egzotykę Boże Narodzenie zgromadziło tłumy ludzi na pasterce. Wierni jednak moga się modlic tylko w wybranych kościołach. Wszystkie inne praktyki religijne uznaje się za nielegalne.W Birmie , gdzie rząd walczy z mniejszościami narodowymi, chrześcijanie obchodzili Boże Narodzenie jako część święta zwanego Słodkim Grudniem.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar