Diky

2012-12-03

Buty

Wiktoriański pazur

Niewinny, ale mroczny; łagodny, ale drapieżny; zakryty, ale pobudzający wyobraźnię. Styl wiktoriański powraca w nowej odsłonie. Jego zagadkowość i dwuznaczność inspiruje współczesnych dyktatorów mody.

Jesienią i zimą 2012/13 na światowe wybiegi, a także ulice miast, ponownie powracają drapowania, rozłożyste spódnice i ozdobne kamee. A wszystko w asyście smukłych trzewików z wysokimi sznurowaniami. Te tendencje znaleźć można również w propozycjach aktualnej kolekcji marki Lesta.


Dziewczęco

Klasyczne trzewiki to niemal bezpośrednie nawiązanie do epoki wiktoriańskiej. Wyróżnia je jednak delikatny fason, podkreślający subtelną kobiecość. Zwężone czubki z delikatnym przeszyciem i gęste wiązania nadają stylowy, a jednocześnie indywidualny charakter. Wykonane z czarnej, miękkiej skóry trzewiki mają bardzo modne w tym sezonie cholewy za kostkę i niewysoki obcas. Wykończone zostały przy pomocy naturalnego wosku, który nadaje im subtelny połysk i sprawia, że są miłe w dotyku. Model wpisuje się zarówno w trend casualowy, jak i glamour. Doskonale będzie się komponować zarówno z wiktoriańskimi stylizacjami, jak i ze spódniczką w klimacie back to school.

 
Cena: Ok. 329 zł

 

Charakternie

Trzewiki w odcieniu umbra wykonane zostały z najwyższej jakości skóry. To właśnie ona, w połączeniu z optymalną wysokością obcasa, decyduje o ich niezwykłej wygodzie. Swój charakterny wygląd zawdzięczają zgrabnej cholewce o nietypowej długości do połowy łydki. Modny fason i wysokie wiązania wprowadzają romantyczną nutę. Wyrafinowany efekt podkreśla dodatkowo cienka sznurówka w tym samym kolorze, co cholewka. Warto zwrócić uwagę na delikatne przeszycie w nieco ciemniejszym odcieniu, biegnące wzdłuż sznurowania, które dodatkowo wysmukla fason. Trzewiki można zestawić ze spódnicą przed kolano, aby cholewka była widoczna w pełnej krasie.


 
Cena: Ok. 315 zł

 


Ekstremalnie

Wiktoriańskie nawiązania to także najmodniejsze sznurowania w wariancie XXL - aż do kolan. W wersji proponowanej przez markę Lesta sznurówka zaczepiona jest na ozdobnych nitach. Biegnie przez całą wysokość buta, tworząc efektowne krzyżowanie. Wyprofilowana cholewa podkreśla kształt łydek. Mocno zaznaczone wcięcie na wysokości kostki sprawia, że noga ulega optycznemu wyszczupleniu. Wykonane ze skóry kozaki oparte są na zgrabnych koturnach i niewielkich platformach. Można je nosić ze zwiewnymi sukienkami lub zestawić z dopasowanymi jeansami.


 


Cena: Ok. 420 zł

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar