Diky

2006-12-26

WARTO WIEDZIEĆ

ŻYWA CHOINKA TO ATMOSFERA ŚWIĄT

Mozolnie przez nas wybrana, a potem pięknie ustrojona, często ubierana wspólnie przez całą rodzinę, nadaje świątecznej atmosfery i jest główną atrakcją przez jakiś okres czasu. W niektórych rodzinach tradycją jest mieć żywą choinkę, inni wybierają natomiast sztuczne, gdyż po nich nie będzie się znajdywało igieł aż do Wielkanocy i coraz lepiej udają prawdziwe. Pmamiętajmy, że jeżeli odpowiednio zadbamy o nasze drzewko, będzie ono cieszyło oko przez długi, długi czas.

Pierwszy krok...
Gdy wybieramy drzewko powinniśmy je dobrze obejrzeć. Zwróćmy uwagę na odcień zieleni i połysk igieł. Ze świeżego drzewka igły nie opadają, a całe drzewo ma bardzo intensywny zapach. Ale choinkę przecież już ubraliśmy i ustroiliśmy, więc co dalej...?

Drugi krok...
Jeżeli chemy opóźnić opadanie igieł, nie możemy przegrzewać choinki, co oznacza, że trzeba utrzymywać w domu niską temperaturę (18-20 st.C). Kolejna ważna sprawa, musimy dbać o wilgotność wody, spryskiwać choinkę wodą, jeżeli pozwalają nam na to ozdoby. Lampki choinkowe włączaj na krótko bo strasznie wysuszają powietrze wokół drzewa, jak i jego igły.

Trzeci krok...
Jeżeli kupiliśmy choinkę w doniczce trzymajmy ją w chłodnym miejscu, podlewajmy obficie, zapewnijmy świeży dostęp powietrza. Dobrym pomysłem często jest również rezygnacja z lampek, ale któż się na to zdecyduje, jak światło choinki wieczorem ma tak ogromny urok.

Nasze choinki sprawiają, że święta są bardziej uroczyste więc zadbajmy o nie, by były w naszych domach jak najdłużej.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar