2012-11-07

ROZRYWKA

Kim Basinger wyrusza do Afryki

Bohaterka filmu „Marzyłam o Afryce”, Kuki (Kim Basinger), ma męża i małego synka. Małżeństwo Włoszki nie jest szczęśliwe. Po wypadku samochodowym, w którym zostaje ciężko ranna, zostaje z synkiem sama. Musi przechodzić długą rehabilitację, ale na szczęście zaczyna ją odwiedzać Paolo. Mężczyzna, podobnie jak Kuki, zawsze marzył o tym, by zamieszkać na Czarnym Lądzie. Czy parze uda się zrealizować te plany? Odpowiedź na to pytanie już w niedzielę 11 listopada o godzinie 20.00 na kanale Zone Europa.

 


Kuki i Paolo zbliżają się do siebie. Postanawiają razem z synkiem Kuki przeprowadzić się do Kenii. Afryka okazuje się miejscem niezwykle fascynującym, pięknym, ale też i trudnym dla człowieka wychowanego w zupełnie innej kulturze. Nowa rodzina rozbudowuje farmę, na której mieszka, coraz więcej energii poświęcając ochronie przyrody. Szczęście przeplata się z kłopotami - niestety Paolo wchodzi w konflikt z kłusownikami. Melodramat miesza się z epicką opowieścią o rodzinie próbującej przystosować się do nowych, egzotycznych warunków.

Film powstał na podstawie bestselerowej autobiograficznej powieści Kuki Gallmann. Kręcony był głównie we Włoszech i w Kenii. Krajobrazy w obiektywie Bernarda Lutica znakomicie oddają specyfikę Czarnego Lądu. Muzykę skomponował Maurice Jarre. W głównej roli wystąpiła Kim Basinger, która jako Kuki stworzyła jedną ze swoich najciekawszych kreacji. Partneruje jej Vincent Perez.

Reżyseria:  Hugh Hudson
Obsada: Kim Basinger, Vincent Perez, Liam Aiken, Garrett Strommen, Eva Marie Saint, Daniel Craig, Lance Reddick, Connie Chiume, James Ngobese, Joko Scott, Nick Boraine, Susan Danford, Ian Roberts, Susan Monteregge, Jessica Perritt

 


Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar