Diky

2006-12-20

WARTO WIEDZIEĆ

MOC KAMIENI

Nowe kamienie należy przed użyciem oczyścić. Usuwa się w ten sposób niepożądane energie i przywraca pierwotną dziewiczość. Trzymaj kamień w strumieniu bieżącej wody, a potem połóż go na słońcu do wyschnięcia.

Wiadomo powszechnie, że wiara czyni cuda. Jeśli więc ktoś nosi ozdoby z kamieni, wierząc, że pomogą mu one we wszystkich egzaminach życiowych, to można się domyślić, że tak się z pewnością stanie.

Kamienie lecznicze i używanie ich energii do leczenia jest uznaną powszechnie metodą w medycynie zachodniej, nie powinny jednak zastępować tradycyjnej opieki medycznej.

Zastosowanie niektórych kamieni szlachetnych w samoleczeniu:

Agat - wspomaga narządy rozrodcze i leczy ich dolegliwości. Jest bardzo zalecany dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływa na proces powstawania nowych komórek i zapewnia bezpieczeństwo. Agaty przekształcają obawy przyszłej matki o zdrowie potomka i zmieniają je w pełne miłości i radości oczekiwanie. Agat zapewnia też spotkania i kontakty z przyjaznymi osobami w życiu codziennym.

Akwamaryn - łagodzi swoim wpływem drogi oddechowe i błony śluzowe. Pomaga w astmie, i kokluszu. Przynosi też ulgę przy skłonnościach do depresji, dolegliwościach związanych ze zmiana pogody i przy bólach głowy. Akwamaryn jest dobrym kamieniem do medytacji.

Ametyst - pomaga w przypadku migreny, chorób wątroby i bezsenności. Jest też skuteczny w chorobach wątroby. Pomaga nam w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Bursztyn - pomocny w bólach głowy i migrenie, przeziębieniach i grypie, reumatyzmie oraz dolegliwościach układu krążenia. Z bursztynu robi sie nalewkę, która obniża ciśnienie tętnicze, wspomaga wydzielanie żółci, uspokaja, hamuje rozwój bakterii, ułatwia gojenie ran, aktywizuje układ immunologiczny, zapobiega tworzeniu się zmarszczek.

Cytryn - uaktywnia metabolizm i stymuluje działanie układu trawiennego. Jest szczególnie zalecany dla osób chorych na cukrzycę, ponieważ korzystnie oddziałuje na pracę trzustki i stymuluje wydzielanie insuliny również na poziomie emocjonalnym. Cytryn pozwala rozwinąć się uśpionym zdolnościom i talentom.

Granat - wspomaga regenerację krwi i układu krążenia. Granat sprawia, ze cieszy nas aktywność, napełnia nas energią, odwagą i spontanicznością, a także dobrym samopoczuciem i życzliwością.

Hematyt - może być używany w przypadku reumatyzmu, złamań kości, zapalenia płuc i w dolegliwościach wątroby. Magnetyt czyści krew, dając energię i ciepło. Wspomaga regenerację i funkcje komórek w ciele. Wpływa korzystnie na płodność. Działa kojąco na opuchnięcia i nabrzmienia, jest dobrym środkiem przeciwko rwie kulszowej. Magnetyt użyty z karneolem wzmacnia koncentrację. Jest dobrym kamieniem ochronnym - posiadając magnetyt jesteśmy w szczególnie silnym kontakcie z naturą.

Jaspis - jest pomocny przy narodzinach dzieci, w leczeniu chorób kobiecych, szczególnie gdy maja one podłoże psychosomatyczne. Do tego celu najlepsze są jaspisy czerwone i czerwonobrązowe, tak ukształtowane aby dobrze leżały w dłoni.

Kamień księżycowy - działa korzystnie na hormony i system limfatyczny. Przy zablokowaniach limfatycznych może być kładziony bezpośrednio na chore miejsce. Oddziałuje na jelita i podbrzusze. Pomaga podczas ciąży i porodu a także w przypadku dolegliwości menstruacyjnych. Stosuje się go również przy chorobach skóry. Działa uspokajająco i pobudza rozwój duchowy.

Karneol - wpływa na narządy związane z procesem wydalania, poprawia krążenie, likwiduje zastoje krwi i dzięki temu przynosi ulgę w schorzeniach żył takich jak żylaki. Pobudza energie życiowe i inicjuje procesy życiowe. Pobudza jakość doznań w sferze seksualnej.

Kunzyt - pomaga przy zaburzeniach krążenia, pomaga leczyć alkoholizm. Przeprowadzenie lekkiego masażu z użyciem kunzytu oczyszcza nasze ciało. Kunzytu nie powinno się umieszczać bezpośrednio na strefie objętej chorobą. Kunzyt powoduje, że dążymy do wyznaczonego celu z wytrwałością i dyplomacją, dodaje nam energii, która wspiera nas w naszym rozwoju.


Kwarc dymny - ułatwia narkomanom przejście trudnego okresu odwykowego. Słabym i chwiejnym ludziom daje siłę do urzeczywistnienia ich marzeń i pragnień. Jest kamieniem antydepresyjnym. Podobno wpływa też na płodność.

Kwarc różowy - ze względu na swoje wyrównujące i czyszczące właściwości powinien być przede wszystkim używany w chorobach serca. W dzisiejszych materialnych czasach kwarc różowy uwalnia nas od stresów, lęków i smutków.

Kwarc rutylowy - znosi blokady i bóle w ciele, poleca się go kłaść na chore miejsca, albo nosząc przy sobie często dotykać. Leczy choroby płuc, zaziębienia i wzmacnia tarczycę. Wyrównuje męskie i żeńskie energie w ciele. Kwarc rutylu uspokaja nasz umysł a włożony pod poduszkę wpływa na jakość naszych snów.

Lazuryt (lapis lazuli) - był wysoko ceniony przez wiele starożytnych kultur. Czyści organizm, rozpuszcza blokady w okolicy gardła, leczy zapalenia, nerwobóle, dolegliwości menstruacyjne, bóle głowy. Jest to kamień antydepresyjny. Przeciwdziała wysokiemu ciśnieniu krwi, leczy bezsenność. Działa szczególnie leczniczo na choroby krwi, epilepsję, ciężkie schorzenia żołądka, choroby mózgu, hemoroidy, żółtaczkę, gruźlicę. Lazuryt jako kamień mądrości wnosi jasność w nasze myśli.

Malachit - wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przyjmuje je na siebie. Malachit hamuje zakażenia. Naukowcy odkryli, że chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu - niszczy je miedź, wydzielająca się z kamienia. Malachit leczy arteriosklerozę, reumatyzm, uspokaja nerwy i normalizuje pracę serca. Ułatwia koncentrację i podtrzymuje rozwój duchowy.

Obsydian śnieżny - zwiększa siłę mięśni, poprawia funkcje żołądka i jelit, wzmacnia też męskość. Zapewnia stabilność i stałość, kiedy miotani jesteśmy sztormami życia.

Oliwin - znosi napięcia nerwowe, czyści żołądek i jelita, pomaga przy kłopotach z wypróżnianiem i zapaleniach. Stymuluje regeneracje komórek organizmu, odtruwa. Działa skutecznie przeciwko alkoholowym zatruciom. Dzięki magnezu i żelaza wzmacnia serce i stymuluje funkcjonowanie mięśni. Oliwin wnosi więcej zadowolenia w nasze życie, wyrównuje balast stanów uczuciowych.

Onyks - znosi ból, opuchlizny i kokę żołądkową. Poprawia słuch. Naturalnie zabarwiony czarny onyks wzmacnia kości, serce i oczy. Aktywizuje tworzenia się krwi. Onyks proponuje ochronę i stabilność przy wewnętrznych obciążeniach i negatywnych wpływach zewnętrznych. Wyrównuje ciało i ducha. Położony na splocie słonecznym wzmacnia trzustkę.

Opal - odżywia i witalizuje nasze ciało. Wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, przywraca ostrość wzrokowi, uspokaja nerwy, poprawia jakość włosów i paznokci. opale mają również korzystny wpływ na układ krążenia. Opale zaopatrują nas w poczucie humoru, daja witalność, siłę i mądrość.

Perła - zawiera duże ilości wapnia i może pomóc w przypadku chorób spowodowanych brakiem tego elementu. Perły stymulują procesy wydalania i oczyszczania. Perły dają nam szansę na pogodzenie się z dawnymi, pozornie zapomnianymi, bolesnymi odczuciami i ranami.

KAMIENIE DLA ZNAKÓW ZODIAKU

Baran - ametyst, szafir, opal
Byk - agat, szmaragd, agat, perły
Bliźnięta - beryl, szmaragd, agat, perły
Rak - szmaragd, onyks, karneol, onyks, granat
Lew - rubin, karneol, onyks, granat
Panna - jaspis, chryzolit, ametyst
Waga - diament, akawamaryn, jaspis
Skorpion - topaz, malachit
Strzelec - turkus, rubin, obsydian
Koziorożec - opal, granat, kryształ górski
Wodnik - szafir, ametyst, srebro
Ryby - chryzolit, krwawnik, jaspis, turkus

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar