2012-08-30

TECHNOLOGIA

Prawidłowa postawa podczas pracy na komputerze

Jeśli uznamy, że podczas stania nasz kręgosłup jest obciążony w 100% to w pozycji siedzącej obciążenie wzrasta do 140%. Niestety postawa ta nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie, zwłaszcza jeżeli uwzględnimy fakt ile czasu spędzamy siedząc. Ponad 90% pracowników biur skarży się na bóle kręgosłupa. Problem ten zaczął dotyczyć również dzieci, które dodatkowo muszą nosić coraz cięższe w ostatnich czasach tornistry. Warto więc dowiedzieć się jak prawidłowo siedzieć przed komputerem by nie niszczyć swojego zdrowia.

 Najczęstszym błędem jaki popełniamy podczas siedzenia przy biurku jest to, że nachylenie i wysokość ekranu nie pozwalają nam patrzeć przed siebie. Poprzez ciągłe spoglądanie w dół, odcinek piersiowy i szyjny kręgosłupa są stale obciążone. Aby uniknąć takiej sytuacji Cooler Master przygotował podstawkę NotePal U Stand, która idealnie sprawdzi się zarówno w biurze jak i w domu. Oferuje ona szerokie możliwości regulacji – pięć fabrycznych ustawień dostosowanych jest odpowiednio do czytania czy pisania. Dzięki temu, w trakcie korzystania z NotePal U Stand, znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo pojawienia się bólów szyi czy nadgarstków. Ponadto wyposażona została w dwa ciche wiatraki, których położenie możemy regulować, co znacznie zwiększy efektywność odprowadzania ciepła z naszego notebooka. Do dyspozycji osób korzystających z podstawki Cooler Master jest także trzyportowy hub USB oraz funkcjonalny system ułożenia i chowania kabli.

 


Podstawkę NotePal U Stand można kupić już od 175,50 zł brutto
  
Z notebooka korzystamy nie tylko siedząc przy biurku czy stole. Zdarza się, że często trzymamy go na kolanach. Również w tej pozycji nasz kręgosłup jest znacznie obciążony. Jeśli do tego nasze nogi są skrzyżowane na przeciążenie narażamy również nasze kolana.
 


Dla tych, którzy lubią używać swojego notebooka na fotelu czy w łóżku, Cooler Master przygotował podstawkę NotePal LapAir zapewniającą nie tylko komfort użytkowania ale i efektywne chłodzenie naszego komputera. Zastosowane na powierzchni podstawki antypoślizgowe gumki pozwalają na stabilne ułożenie notebooka. Dzięki odpowiedniemu kątowi nachylenia LapAir zapewnia optymalne ułożenie dłoni podczas pisania na klawiaturze. Konstrukcja NotePal LapAir oferuje prosty i szybki, nie wymagający konieczności korzystania z narzędzi, demontaż metalowej siatki chroniącej wentylator. Dzięki temu możemy bez najmniejszych problemów usunąć kurz i wszelkie zabrudzenia z wnętrza podkładki chłodzącej. Wszystkie te plusy sprawiają, że NotePal LapAir jest idealnym rozwiązaniem sprawdzającym się nie tylko w domu ale i podczas podróży.

 


Podstawkę NotePal LapAir można kupić już od 83,20 zł brutto

 

 


 

Komentarze (2)

cyruleczka (2012-08-31 21:11:27)
i ja ze wstydem
się przyznaję, że nie bardzo o to dbam, ale czas na zmianę
NekropolisQueen (2012-08-30 23:28:23)
:)
Wstyd się przyznaćale niestety moja postawa podczas pracy na komputerze nie jest prawidłowamuszę coś z tym zrobić, aby garba nie dostać
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar