2012-07-20

Pielęgnacja ciała

Zawsze czyste dłonie – porady dla podróżujących

Podczas wakacyjnych wojaży nie łatwo utrzymać higienę dłoni. Dostęp do tradycyjnych środków czystości jest ograniczony, przez co na skórze rąk gromadzą się setki bakterii i wirusów. Jak zatem zadbać o ich czystość w podróży?Miejsca, które odwiedzamy w drodze na wymarzony odpoczynek – przydrożne karczmy, sklepy czy toalety – to idealne środowisko dla gromadzenia się różnego rodzaju bakterii. Niestety często o tym zapominamy, a właściwa higiena rąk może uchronić nas przed przykrymi dolegliwościami i nieudanym urlopem. Butelka z czystą wodą i papierowe ręczniki to sposób, który zdecydowanie należy do przeszłości. Jest mało praktyczny i za słaby w walce z zarazkami, dlatego wyruszając w nieznane, warto zabrać z sobą specjalistyczne produkty, które m.in. dzięki zawartości alkoholu, pomogą utrzymać dłonie w czystości i zapewnią im ochronę na dłużej.

Takie antybakteryjne, dezynfekujące skórę rąk preparaty znajdziemy w większości drogerii i aptek. Są dostępne w postaci nawilżanych chusteczek, płynów bądź żeli, np. z serii CleanHands (ŚWIT PHARMA), który eliminuje ok. 99% bakterii bez użycia wody. Produkt jest dodatkowo wzbogacony o wyciąg z aloesu i prowitaminę B5, dzięki którym zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry rąk, pielęgnuje ją i odżywia. Wystarczy wmasować w dłonie niewielką ilość żelu i po kłopocie. Żel CleanHands jest dostępny w buteleczkach o trzech różnych wielkościach oraz m.in. w wersji mini (30 ml), a co za tym idzie, bez problemu zmieści się w niewielkiej torebce, koszu piknikowym czy w schowku samochodowym, co bez wątpienia jest ich zaletą.

O właściwej higienie dłoni warto jednak pamiętać nie tylko na wakacjach. Każda wizyta w restauracji, kinie, sklepie, szpitalu czy przejażdżka autobusem bądź taksówką to kontakt z różnorodnymi wirusami i zarazkami, które powinny jak najszybciej zniknąć z dłoni. Dlatego, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie w każdym miejscu i w każdej sytuacji starajmy się mieć jeden z takich preparatów zawsze przy sobie.Cena:
CleanHands żel antybakteryjny do rąk 250 ml (butelka z pompką) – ok. 10,99 zł
CleanHands żel antybakteryjny do rąk 100 ml (butelka z disktopem) – ok. 5,99 zł
CleanHands żel antybakteryjny do rąk 50 ml (tuba) – ok. 4,99 zł
CleanHands mini żel antybakteryjny do rąk 30 ml – ok. 2,99 zł


 
Komentarze (1)

NekropolisQueen (2012-07-20 17:34:28)
:)
Uwielbiam takie produkty! Mam obsesję na punkcie czystych rąk i myję je bardzo często, co niestety również je wysusza, na szczęście są takie produkty, które nie tylko dobrze odkażają, ale też pielęgnują
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar