2012-04-24

CIEKAWOSTKI

NOWA KOLEKCJA NANAELO

Tagi: porcelana
Natchnienie płynie z polskiej kultury
Firma Nanaelo, producent pamiątek i drobiazgów związanych z Polską, stworzyła właśnie kolejną kolekcję odsłaniającą piękno polskiej tradycji i kultury. Tym razem produkty inspirowane są haftem kaszubskim. Tak jak w przypadku folkloru łowickiego, autorka projektów przekształca tradycję w nowoczesność. Jednym z priorytetów firmy jest wspieranie polskich producentów, dlatego produkty Nanaelo wykonywane są głównie w Polsce.

 Kubek ceramiczny z motywem serc kaszubskich.
Cena: 25 zł

 

Ewa Jałoszyńska, założycielka firmy i autorka obecnych na produktach wzorów stara się działać w kierunku poszerzenia świadomości Polaków dotyczącej bogactwa i różnorodności jakie oferuje polska tradycja. W hafcie kaszubskim, do którego nawiązuje nowa kolekcja, dominującą rolę odgrywa kolor toni jeziornej – niebieski, uzupełniony kolorami czerwonym, czarnym, zielonym i żółtym – odpowiadającym kolorom lasów i łąk kaszubskich. Autorka dołączyła także kolor pomarańczowy, który symbolizuje ciepło, spontaniczność, zdecydowanie i optymistyczne nastawienie do życia.

Wyroby firmy Nanaelo są doskonałym pomysłem na ciekawy i oryginalny prezent. Świetnie sprawdzą się także jako pamiątka, którą podarować można rodzinie i przyjaciołom przebywającym za granicami naszego kraju i tęskniącym za polską tradycją i kulturą. Nawet drobny upominek z polskim motywem może spowodować ich ogromne wzruszenie i dać im wiele radości.

Dostępne są w sklepach z pamiątkami na terenie całego kraju oraz  na stronie internetowej www.nanaelo.pl.

Wybrane produkty:

 

 
Praktyczna i niezbędna w każdej kuchni podstawka pod garnki. Ramka jest wykonana z drewna, pokryta bejcą. Motyw łowicki.
Cena: 45 zł 
Magnes - serce wśród kaszubskich kwiatów.
Cena: 6 zł
Zeszyt we wzory łowickie.
 Cena: 20 zł

 

Komentarze (5)

wulkan_energii (2012-04-25 16:48:27)
:-)
Achhh!Cudowny,folkowy motyw! :-) Chciałabym mieć np.bandażową spódnicę z takim motywem :DDD.
wodniczka (2012-04-24 20:33:54)
:):):)
Moje ukochane Nanaelo które pierwszy raz zobaczyłam tutaj kiedy był zorganizowany konkurs. I wzięłam udział w konkursie lecz niestety nie udało mi się wygrać. Tak bym na ten folklor urzekający duszę patrzyła i patrzyła:)
Redakcja (2012-04-24 19:42:41)
do misiax
Cieszymy się bardzo, że etui się podoba, mamy nadzieję, że Mamie również się bardzo spodobało
misiax (2012-04-24 19:37:44)
.
Piękne są te rzeczy. Od razu cieplej się robi na serduchu :). A ja właśnie dzisiaj otrzymałam swoje etui, które wygrałam w konkursie Nanaelo. Jest cudowne! I już podarowałam je Mamie :)
NekropolisQueen (2012-04-24 19:31:33)
:)
Śliczności
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar