2012-04-10

WSPIERAMY AKCJE

Malarze uśmiechu powracają

W weekend 14 – 15 kwietnia,  we wrocławskiej Klinice Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego zawitają niecodzienni malarze. Ich zadaniem będzie nadanie szpitalnym ścianom nowego, bajkowego wyrazu.
 


 

W kolejnej, czwartej edycji akcji „Malarze Uśmiechu” fundacja Bene Facta przygotowała wraz z producentem materiałów budowlanych, firmą Bolix wiosenny prezent dla małych pacjentów kliniki przy ul. Bujwida we Wrocławiu. 14 i 15 kwietnia w kolejnych pomieszczeniach zostaną przeprowadzone prace dekoracyjne. - Nasz projekt przewiduje odmalowanie i przyozdobienie ścian w motywy z bajkowymi postaciami, dzięki którym podopieczni placówki będą mogli dochodzić do zdrowia w przyjemnej, barwnej atmosferze – mówi Karolina Celińska, rzecznik prasowy fundacji – W jego realizacji wspierają nas nasi partnerzy, odpowiedzialni za faktyczny przebieg prac.

W pomoc zaangażowali się więźniowie Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, którzy w ramach swojej resocjalizacji będą remontować sale. Ich czynny udział w kampanii o charakterze społecznym sprawi, że będzie ona miała jeszcze bardziej wielowymiarowy, pozytywny wydźwięk.

Kompleksowe zaopatrzenie w akcesoria malarskie, farby czy uniformy, uzyskane od firmy Bolix, pozwoli ponadto przygotować w pełni profesjonalne zaplecze pod działania remontowe. Niezbędne jest bowiem użycie trwałych i właściwie dopasowanych materiałów, zarówno na etapie przygotowania powierzchni ściany, jak i ostatecznych prac zdobniczych. - Udostępnienie własnych wyrobów to dla nowoczesnego przedsiębiorstwa bardzo prosty sposób na konkretne wspieranie szczytnych idei, przynoszące bardzo wymierne korzyści – zaznacza Marek Zając z Bolix – W przygotowania do finału „Malarzy Uśmiechu” zaangażowali się także fani naszego facebookowego profilu Bolix SA, demonstrując swoje poparcie.

Weekendową akcję koordynować będą wolontariusze z Bene Facta. Nie zabraknie też wesołej, kolorowej oprawy dla samych dzieci, które na czas remontu przeniosą się do innych pomieszczeń, by wraz z opiekunami spędzić miło czas wśród balonów, gier i zabawek. Malarze uśmiechu mają już doświadczenia w całościowej organizacji takich działań. Dotychczas w ramach akcji wsparcie uzyskały we Wrocławiu: Oddział Neurologii Dziecięcej Szpitala im. T. Marciniaka, Świetlica środowiskowa „Źródełko” oraz część pomieszczeń Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego.

Komentarze (1)

misiax (2012-04-10 22:38:30)
:)
Bardzo popieram takie akcje! Tym bardziej, że dzieciom jest o wiele przyjemniej leżeć w kolorowych salach, niż tych pomalowanych na biało. Na pewno maluchy są także zachwycone tym pomysłem. :)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar