2012-03-21

Rozwiązania

Rozwiązanie konkursu z Oklejgo.pl

Zakończył się konkurs z Oklejgo.pl. Zobaczcie, która odpowiedź spodobała się nie tylko nam, ale również i sponsorowi nagród.

 


 


Zwyciężczynią w konkursie została:

wera07
 
- Zbiórka! – zarządziłam donośnym głosem i rozsiadłam się wygodnie w fotelu. Nie minęło wiele czasu, a sprzęty powoli zaczęły schodzić się na zebranie. Z kuchni, majestatycznym krokiem, wtoczyła się lodówka, a za nią zmywarka i mikrofalówka. Telewizor był tu już od dawna, ale teraz włączył się z cichym sykiem, zmarszczył ekran i nasłuchiwał z groźną miną. Po chwili dołączyła do nas drukarka.
- Gdzie laptop? – zapytałam
- Gra w jakaś grę – odpowiedziała drukarka wzruszając kablami – Powiedział, że przyjdzie za minutkę, bo musi dokończyć poziom. Podobno nie może w tym momencie zapisać.
- Stary numer – westchnęłam i skinęłam głową odkurzaczowi, który właśnie przypełznął z przedpokoju i pozdrawiał mnie wijąc się radośnie.
- Mamy do omówienia ważną sprawę – zaczęłam, gdy towarzystwo uspokoiło się trochę i wszyscy zajęli swoje miejsca. – A mianowicie. Lodówka postanowiła zmienić trochę swój image. Na bardziej młodzieżowy i modny. Lodówko, prosimy.
- A więc tak – zaczęła – jestem już z wami od 3 lat i nigdy nie dbałam o siebie, ani nie starałam się być docenianą. Ot, zwykły szeregowy sprzęt AGD, jak setki przede mną. Jednak z upływem lat, moja biel poszarzała, pojawiły się ryski i drobne wgniecenia. Znacie to prawda?
Sprzęty, poważne jak nigdy, przytaknęły i pozwoliły jej kontynuować bez zadawania zbędnych pytań
- Pomyślałam sobie więc; a może by tak zmienić styl? Odmłodzić się trochę? Tak by zostać zapamiętana i uwiecznioną na zdjęciu nie jako zwykła, szarawo-biała lodówka jakich w świecie na pęczki, ale jako stylowa dama w średnim wieku, zawsze dobrze odziana i obyta w świecie. Co wy na to?
- Wiesz, że zawsze cię wspieram stara – odparła natychmiast zmywarka i objęła ją kablem. – Już jesteś piękna, ale jeśli chcesz zmian to wspaniale! Z chęcią pomogę i doradzę. Co tylko chcesz.
Pozostałe AGD również wyraziły swoją aprobatę, więc lodówka kontynuowała.
- Mam tu katalog oklejek na lodówki – rozdała książeczki sprzętom i mnie. – Myślałam o wzorze o nazwie ORNAMENT, co o nim myślicie?
- E tam – prychnął, bezpośredni jak zawsze, odkurzacz – będziesz wyglądała w tym jak moja babcia. A ona ma ze dwadzieścia lat! Nie wolisz czegoś bardziej kobiecego? PARYSKA MODA, to jest wzór dla ciebie. Ach Paryż, przepiękne miasto. Jestem z pochodzenia francuzem i Francja to moja druga ojczyzna! Tak, wybierz Paryż! I ciesz się romantyzmem tego miejsca, jego modą, blaskiem i erotyką.
- No nie wiem – wahała się lodówka – to chyba dla mnie za odważne. Chciałam coś bardziej stonowanego. A KOLOROWE PASY?
- Pasy pogrubiają – szybko odpowiedziała drukarka. – weź wzór GRA SŁÓW. Uwielbiam słowa! Drukowanie, drukowanie, drukowanie. Drukowanie rozpoczęte!
- Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? – zapytałam, ignorując drukarkę, która wyrzucała z siebie drobno zapisane arkusze papieru. – Nie martwcie się – uspokoiłam pozostałych – za chwilę skończy się jej papier to ochłonie.
- Co do samego pomysłu – widząc niezdecydowanie sprzętów postanowiłam przejąć inicjatywę – to jest on bardzo dobry. Jednak myślę, że twoja nowa kreacja powinna najwięcej mówić o tobie, a nie o tym jak chciałyby cię widzieć pozostałe AGD.
- Mieszkasz w kuchni – kontynuowałam – kojarzysz się z przyjemnym chłodem, pysznymi, schłodzonymi napojami i doskonałym mrożeniem. Więc może zaakcentuj, właśnie te, najmocniejsze strony?
- Masz rację Wera – lodówka szybko przerzuciła kartki katalogu. – Wybiorę KOSTKI LODU W WODZIE! To pasuje do mnie i pasuje do naszej kuchni! Co myślicie drodzy przyjaciele?
Sprzęty szukały w swoich broszurkach rzeczonego wzoru, a gdy go już odnalazły to oceniły, że faktycznie będzie on w stylu lodówki. Wszyscy, nawet stary, ponury telewizor, przytaknęli i pogratulowali lodówce odwagi i pomysłowości.
- Będziesz teraz ładniejsza niż ja, stara wariatko - zaśmiała się zmywarka i odprowadziła lodówkę do kuchni. Pozostałe sprzęty też zaczęły się już rozchodzić i po chwili zostałam w salonie sama.
- Już jestem! – nie zauważyłam nawet jak laptop wślizgnął się do pokoju. – Miało być jakieś zebranie. Chyba. Co? – zapytał niepewnie – Mocno się spóźniłem? Grałem w Mario no i wiesz…
- To już nieważne – odparłam tłumiąc śmiech – wejdź mi teraz na OKLEJGO.PL. Mamy trochę pracy do zrobienia.
 
Serdecznie gratulujemy!!!


UWAGA:

Zwyciężczynię prosimy o przesłanie danych adresowych na maila Agnieszka@udziewczyn.pl W temacie maila proszę napisać nazwę konkursu. Oprócz danych adresowych proszę napisać, którą oklejkę lub matę magnetyczną na lodówkę bądź zmywarkę Pani wybiera.Niespodzianka od Oklejgo.pl


Na miłe zakończenie konkursu Oklejgo.pl  przygotowało niespodziankę dla wszystkich czytelniczek naszego serwisu- 10% rabat na zakupy w sklepie internetowym Oklejgo. Wystarczy przy składaniu zamówienia w w odpowiednim miejscu wpisać kod rabatowy udziewczyn.pl

Komentarze (12)

cyruleczka (2012-03-24 07:43:31)
dziękujemy
za rabat!
jolenka13112 (2012-03-23 21:11:13)
;)
Zaslużona nagroda:)
wodniczka (2012-03-23 20:06:47)
:)
Świetnie się czytało, gratuluję:)
Magda M (2012-03-22 21:48:53)
~
Brawo! Gratuluję :)
wulkan_energii (2012-03-22 21:12:57)
Gratki :-)
Nic dziwnego,że Twoja praca wygrała,wera07! :-) Gratuluję! :-) Ale będziesz miała odpicowaną lodówkę :-D.
aduś (2012-03-22 15:58:28)
konkurs
taką pracę to aż przyjemnie przeczytać, gratuluję!
wodniczka (2012-03-22 15:25:28)
:)
Czytało się z przyjemnością:) Gratuluję!
kodle (2012-03-22 13:32:35)
super
bardzo fajna i zabawna opowieść
agutek (2012-03-22 11:52:20)
:)
SUPER!
pupik (2012-03-22 08:29:00)
:)
Świetna, zabawna i oryginalna wypowiedź - GRATULUJĘ pomysłu! Szkoda, że nagród nie było więcej, bo taka mata fantastycznie by wyglądała także w mojej kuchence 
Strona komentarzy 1 z 2
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar