2012-03-12

Twarz

Cofnij czas laserem

Coraz bardziej wyraźne zmarszczki, wiotka skóra, a do tego przebarwienia – to typowe problemy dojrzałej skóry. Sama myśl o walce z każdym z nich kojarzy się z czasochłonną, skomplikowaną i wieloetapową terapią. Tymczasem jest na te problemy jedna recepta. Kompleksową kurację odmładzającą zapewni innowacyjna terapia laserowa.
Spektakularne działanie połączone z naturalnym efektem – takich rozwiązań poszukuje wiele kobiet. Często bezskutecznie. Tymczasem w renowowanych gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z rozwiązań, które do tematu odmładzania podchodzą kompleksowo.

Skuteczna broń laserowa
Jedną z najlepszych metod walki z problemami dojrzałej skóry jest laser frakcyjny Palomar LUX 1540. Seria zabiegów pozwala wygładzić skórę, zredukować i zlikwidować zmarszczki, czy pozbyć się przebarwień – mówi dr Edyta Engländer z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Specjalna platforma laserowa jako jedyna na świecie została zatwierdzona przez restrykcyjną amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, jako skuteczna metoda w leczeniu rozstępów i blizn. Zabieg działa jednak na wielu płaszczyznach. Największą zaletą lasera frakcyjnego jest pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra, zupełnie naturalnie,  sama zaczyna się regenerować.

Tajemnica sukcesu
Zabieg z użyciem głowicy LUX 1540 trwa ok. 60 minut i nie wymaga żmudnych przygotowań. - Laser stosuje się w miejscu, gdzie skóra potrzebuje udoskonalenia. Głowicę przykłada się do skóry pacjenta i wprowadza od 100 do 320 mikrowiązek światła w jednym krótkim impulsie. Zabieg jest odczuwalny, dlatego, by maksymalnie zmniejszyć dyskomfort, stosujemy specjalne chłodzenie – opisuje dr Edyta Engländer. Po zabiegu pojawiają się zaczerwienienia i obrzęk, które mogą utrzymać się przez kilka dni.  – Czas rekonwalescencji jest krótki, ale zawsze polecam pacjentkom, by wzięły sobie wolny piątek lub poniedziałek, dzięki czemu po dłuższym weekendzie mogą śmiało wrócić do pracy – dodaje. Skóra może w tym czasie się delikatnie złuszczać, dlatego zaleca się stosowanie nawilżających i natłuszczających kremów. Po tygodniu po zabiegu nie ma żadnych śladów.

Efekt „wow”
Efekty są spektakularne, a przy tym naturalne. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładka, aksamitna w dotyku, a kosmetyki dużo szybciej się wchłaniają. Po drugim - skóra wygląda na dużo młodszą. By rezultaty były pełne, zaleca się zazwyczaj serię 3-4, maksymalnie 6 zabiegów. Wykonuje się je w odstępach miesięcznych, a efekt napięcia i pogrubienia skóry z czasem się  wzmacnia. – To, co wyróżnia laser frakcyjny spośród innych metod to przede wszystkim naturalny efekt. Odmłodzony wygląd dostrzeże każdy, ale nikt nie będzie wiedział, co jest jego zasługą, bo skóra wygląda pięknie i zdrowo, a przy tym naturalnie – zapewnia ekspert. Cera staje się rozświetlona, zmarszczki wygładzone, a twarz nabiera równomiernego kolorytu.

Prawie dla wszystkich
Zabieg jest polecany osobom, których skóra zdradza pierwsze oznaki starzenia, jednak - w indywidualnych przypadkach, bywa zalecany też pacjentkom przed 30. rokiem życia. O wskazaniu do zabiegu zawsze decyduje dermatolog po wcześniejszej konsultacji. - Jak niemal każdy zabieg medycyny estetycznej, laser frakcyjny jest niewskazany kobietom ciężarnym, podobnie jak osobom cierpiącym na padaczkę, czy dużą wrażliwość na światło. Laserowej terapii nie stosuje się także na opaloną skórę – dodają w WellDerm. Ceny zabiegu uzależnione są od miejsca i obszaru zastosowania.

Komentarze (2)

wodniczka (2012-03-12 19:09:31)
Cofnij czas laserem
No cóż taka kolej rzeczy że człek niestety się starzeje lecz przyznam fajnie byłoby to starzenie zatrzymać aby poczuć się lepiej:)
sylvana (2012-03-12 19:05:28)
Tak,przydałoby się już :))
co zrobić?  już czas najwyższy  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar