2012-01-31

DEKORACJA WNĘTRZ

Wymaluj uczucia Walentynkowe inspiracje Tikkurila

Ścienna aplikacja z romantycznym motywem, może stać się miłą niespodzianką i nietuzinkowym prezentem na Dzień Św. Walentego. Kierując się inspiracjami Tikkurila, bez dużego nakładu pracy, wykonamy stylową dekorację.


Taka zmiana aranżacyjna, mimo iż subtelna, stanowić może oryginalny i przykuwający uwagę element wystroju. Korzystając z modnych tonacji oferowanych w palecie barw Tikkurila, nadamy jej dodatkowo designerski charakter. Warto pamiętać, iż przy wykonywaniu dekoracji z użyciem szablonów, bardzo istotnym elementem jest gęsta i dobrze kryjąca farba, taka jak Optiva Matt [5]. Aby uzyskać pożądany efekt, należy przy użyciu narzędzia do tepowania lub zwykłej, dobrze odciśniętej gąbki, wypełnić farbą powierzchnię pod szablonem. Przy takim stosowaniu farba nie podcieka pod szablon, co ułatwia precyzyjne wykonanie ornamentu. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie farb i laserunków Taika. Pozostawiają one na ścianie perłowy połysk, dzięki czemu idealnie nadają się do wykonywania delikatnych, a przy tym pełnych elegancji elementów zdobniczych.


Wymalowane na ścianie dwa serca wprowadzają do aranżacji powiew lekkości i świeżości. Współgrając kolorystycznie z pozostałymi elementami aranżacji sprawiają, że w tak ozdobionej jadalni, walentynkowa kolacja nabierze wyjątkowego charakteru.Romantyzm w nowoczesnym wydaniu – tak określić można ten pomysł aranżacyjny. Subtelna, klasyczna stylistyka aplikacji w ciepłym, żółtym kolorze, połączona z żywą barwą podstawową ściany, tworzy przykuwającą uwagę kompozycję. Stanowi ona idealną podstawę do efektownej prezentacji starannie dobranych, designerskich dodatków.Malowane delikatną kreską dwa gołębie w kolorze zgaszonego oranżu, tworzą nastrojowy klimat sypialni. Oryginalnym pomysłem jest wymalowanie w tej samej barwie zagłówka łóżka. Całości dopełniają poduszki i narzuta w podobnej, ciepłej tonacji kolorystycznej.Intrygującym konceptem może być również aplikacja w barwie przełamującej dominujący kolor wnętrza. W tej aranżacji, rysunek w różowo-fioletowej tonacji prezentuje się niezwykle efektownie na tle głębokiego błękitu ściany. Aby całość pozostała w  wysmakowanym stylu, do takiej kompozycji nie należy wprowadzać zbyt wielu barw dodatkowych.  

Komentarze (5)

misiax (2012-02-01 10:58:00)
:)
Bardzo fajnie to wygląda. Aż miło wejśc do pokoju wypełnionego takimi serduszkami :)
wodniczka (2012-01-31 13:50:27)
Super pomysł
Oj te serduszka i gołąbki aż mnie rozradowały, jakże pięknie to wygląda i niesie z sobą radość. Pomysł godzien podziwu!
sylvana (2012-01-31 13:49:31)
Dobry pomysł,
wybieram gołąbki w sypialni na romantyczny nastrój spróbuję tak udekorować 
pscolka (2012-01-31 13:18:37)
.
Ależ cudownie to wygląda. pierwszy i trzeci wzór fantastyczny.
vanilia120 (2012-01-31 11:56:24)
;)
ale pięknie to wygląda, cos niesamowitego ;)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar